NEOPLAN Cityliner - Donanım

Her durumda en mükemmel ev sahibi

Cityliner her seyahatte mükemmel bir ev sahibi olduğunu kanıtlamıştır. Yolcularınız seyahatin ve ikramın keyfini çıkarır. En iyi multimedya sistemleri sayesinde en güzel eğlence seçeneklerini sunabilirsiniz.


Beden ve ruh için şımartan program

Cityliner'da yolcularınızı bedensel ve ruhsal olarak şımartabilirsiniz. Fonksiyonel tezgah mutfak sayesinde yolcularınıza sıcak içecekler sunabilirsiniz. Bu mutfaklar için en modern modeller arasından seçim yapabilirsiniz.

Mükemmel klima: Gelişmiş silindirik meme sistemi sayesinde her yolcu mekan havasını kendi özel isteklerine uygun olarak ayarlayabilir.

Ferah araç içi tuvalete geniş merdivenlerden kolayca ulaşılabilir. Standart kimyevi tuvalet yerine sifonlu tuvalet de tercih edebilirsiniz.

En az iki LCD-ekran ve navigasyon işlevi de içeren yüksek kaliteli MAN Multimedia Coach (MMC) bilgi ve eğlence sistemi ile en iyi şekilde vakit geçirme olanağı sunarsınız.


Yolcular ve otobüs şirketleri için maksimum hareket alanı

Cityliner'da, farklı uzunlukta üç model sunulur ve hepsi de çok geniştir. Yolcularınıza uzanabilecekleri bir alan bile sunar. Bavullar, çantalar ve spor aletleri için geniş bir yük bölmesine sahiptir.

Otobüs şirketi olarak tüm donanım ihtiyaçlarınız için maksimum hareket alanına sahip olursunuz. Koltuklar, iç mekan tasarımı, mutfak ve araç içi tuvalet, multimedya sistemi, alaşımlı jantlar, Xenon farlar ve çok daha fazlası: Sayısız donanım özelliği ve paketi arasından seçim yapabilirsiniz.

Böylece Cityliner otobüsünüzü müşterilerinizin isteklerine ve ihtiyaçlarına göre en iyi şekilde uyarlayabilirsiniz.


Çok fonksiyonlu direksiyon ile sürücü bölmesi

Sürücüleriniz de Cityliner'ı sevecek. Sürücü bölmesi hem ergonomik hem de fonksiyoneldir. Çok fonksiyonlu direksiyon, tek bir parmak hareketiyle kolayca kullanılabilecek birçok kumanda elemanını üzerinde taşır.

Burada sürücünüzün ihtiyaç duyduğu her şey elinin altındadır. Dijital takometre, tüketim göstergesi, navigasyon fonksiyonu, klima kumandası ve merkezi araç bilgisayarı - tüm fonksiyonlar görünecek şekilde yerleştirilmiştir ve anında ulaşılabilir mesafededir.

Güvenlik ilişkili fonksiyonlar yalnızca sürücülere sunulmuştur. Yeni şalter gruplaması sayesinde servis görevlisi yolcularınızın isteklerini en iyi şekilde yerine getirebilir.


MAN EfficientCruise®'nin yeni jenerasyonu

Yakıt tasarrufu sağlayan EfficientCruise® asistan sistemi, yokuş ve eğimli yol gidişatını üç kilometre öncesine kadar tanımlayabiliyor. Sürücü tarafından seçilen istenen hız (60 km/h'den fazla/eşit) temelinde EfficientCruise® uygun hız için tüketimi optimize eden yokuş yukarı ve yokuş aşağı sürüşleri hesaplar ve sürüş hızını buna göre ayarlar.

Yeni vites fonksiyonu EfficientRoll ile kombinasyon yapılması sonucunda teker dönme hareketleri de GPS ile akıllı şekilde kumanda edilecek. Geleceklerde hafif eğimlerde otomatik olarak vites boşa alınacak ve şanzıman "N" nötr konuma geçecek. Teker dönme esnasında motor şanzımandan ayrı olarak rölanti devir sayısında çalışmaya devam edecek. Böylelikle hareketlilik korunur ve araç hızını viteste olduğu durumdan daha yavaş kaybeder. Eğimlerde yaşanan çekme kayıpları böylelikle azaltılabiliyor.

Standart Tempomat'e göre burada yakıt tasarrufu yüzde dokuza kadar azaltılabiliyor.