NEOPLAN Cityliner - Güvenlik

Tedbiri elden bırakmayın

Güvenliğin yanı sıra Cityliner'ın iç mekanı da size gerçekten önemli özelikleri sunar. Patentli Safety Cabin özellikli güvenlik, yüksek sürüş stabilitesi sunmak için kullanıldı. ESP elektronik stabilite programı sayesinde Cityliner, kritik durumlarda bile her zaman şeridinizde güvenle kalmanızı sağlar.


Her durumda her şey kontrol altında

Tüm NEOPLAN modellerinde olduğu gibi Cityliner'ınızı da artık ek güvenlik sistemleri ile donatabilirsiniz. Uzun güzergahlar için LGS şerit koruma sistemi ile sunulan şerit algılama özelliğini kullanabilirsiniz.

Cityliner istemsiz şekilde bir kez şeritten çıktığında sürücünüzün koltuğunda ilgili tarafta titreşimli sinyal verilerek uyarı gerçekleştirilir. Şerit algılama sistemi uzun mesafelerde dikkat asistanı ile bağlantılı olarak iki kat güvenlik sunmaktadır.

AttentionGuard, uzun yollarda konsantrasyon eksikliği ve yorgunluğun ilk belirtilerini algılar ve sürücünün direksiyon tutumu fark edilir şekilde değiştiğinde uyarı vererek kritik bir durum oluşmadan kaza riskini azaltır.


Adaptive Cruise Control ve Emergency Brake Assist

Adaptive Cruise Control özelliği ile yolcularınızın, sürücünüzün ve aracınızın güvenliğini yükseltin. ACC, öndeki araca olan mesafeyi sabit tutar. Retarderin kesikli fren müdahaleleri, güvenli mesafenin korunmasını sağlar.

Comfort Drive Suspension özelliği ile yolcularınız en yüksek sürüş zevkini yaşarlar. Bu özellik ile, daha da dengeli bir sürüş deneyimi yaşamaları için sürücülerinize güvenilir bir sistem sunabilirsiniz. MAN'ın acil fren destek sistemi Emergency Brake Assist (EBA) mevcut fren destek sistemlerini tamamlamaktadır.


Her köşe aydınlık

Cityliner standart olarak yenilikçi NEOPLAN viraj aydınlatması ile donatılmıştır. Bu özellik, ana yolları ve sapakları en iyi şekilde aydınlatır, böylece sürücüleriniz her zaman tedbirli davranabilir.

İç aydınlatma her virajda kolay yönetim sağlar. Cityliner, sahip olduğu elektronik hidrolik direksiyon ve elektro hidrolik kumandalı arka ilave aks sayesinde ayırt edici bir manevra kabiliyeti kazanmıştır .

Kaliteli Servocom Tronic direksiyon, her zaman optimal servo desteği ve mükemmel bir düz gidiş istikrarı sağlar.


Güvenle yollarda

Yolcularınızın güvenliği bizim için her şeyden önemlidir. Bu nedenle teknisyenlerimiz, yolcu bölümlerinde yüksek stabilite sağlamak üzerine çok çalışmıştır.

Safety Cabin özelliği ile NEOPLAN, seyahat otobüsleri için en ideal ve eksiksiz koruma sağlar. İki rol bar, çevresel halka çerçeveler ve patentli çamurluk güçlendirmesinden oluşan masif boru biçimli yapılara, güçlendirilmiş bir ön bölüm eklenmiştir.

Sonuç: Yolcular oturdukları her koltukta güvenli şekilde kaldırılır. Garanti edilmiştir.