Videoyu oynatmaya devam et
0000
/
0000

Sharp Cut Tasarımı

Sıra dışı ve çok sayıda ödüle layık görülmüş Sharp Cut tasarımı sayesinde sadece ve keskin çizgileriyle Tourliner, görsel olarak ön plana çıkmaktadır.

Tam bir ilgi odağı

Öne çıkan görsel özellikleriyle: İçi olsun dışı olsun, yeni Tourliner tam bir ilgi odağıdır.

Mükemmel aerodinamik

%20 oranında iyileştirilmiş CW değeri ile yeni Tourliner önceki modellerinle kıyaslandığında etkileyici bir aerodinamik sunmaktadır.

Tam yükte eksiksiz konfor

Konforlu koltuklar her bir yolcu için kendine özel bir USB şarj istasyonu sunmaktadır.

Engelsiz erişim

Düz, eşiksiz taban, bir tekerlekli sandalye lifti ve iki adet tekerlekli sandalye yeriyle engelsiz erişim mükemmel şekilde işler.

Özel bir atmosfer

Yansıtmalı ve tüm alanı kaplayan LED aydınlatmaya sahip yeni ışık konsepti ilk anda kişiyi etkiler ve iyi bir atmosfer sağlar.

Kişiye özel eğlence sistemi

"Multimedia Coach" Infotainment sistemi, yeni model multimedya deneyimi sunmaktadır. Son derece fazla kullanıcı dostudur ve kişisel bilgilerin oynatılmasını mümkün kılmaktadır.

Eşsiz konfor

Çekici tasarım ve kişiye özel havalandırmaya sahip optimum klima sistemi sayesinde ergonomik bir hizmet seti sunar. Dinlendirici bir yolculuk hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Sörf tahtası tasarımı

Eşya raflarının sofistike tasarımı sadece görsel olarak güzel olmakla kalmaz, aynı zamanda cömert ve kolay bir erişim imkanı da sunar.

Düzen, yaşamın yarısıdır

İyileştirilmiş depolama konseptine sahip kumanda alanı, tüm önemli şeyler için yer sunmaktadır.

Etkileyici bir çalışma yeri

Yüksek hareket özgürlüğü ve yeterli eşya koyma yeri ile sürücüleriniz için yer yönden iyileştirilmiş bir çalışma yeri sunulmaktadır.

Color & Trim

Üzerinde çalışma yapılmış renk konsepti, yüksek karşıtlık ve modern renk tercihleriyle çok uyumlu bir atmosfer sunmaktadır.

Ergonomi önemlidir

En iyi şekilde yerleştirilmiş ve kullanımı kolay cihaz ve şalterler, ayrıca çok fonksiyonlu direksiyon simidi hem çalışmayı kolaylaştırır hem de daha yüksek güvenlik sunar.

Tek parça

Yeniden tasarlanan gösterge paneli sürücü mahalli ile uyum içerisindedir ve çok daha geniş bir derinlik duygusu katmaktadır.

B sütunu

Yeniden tasarlanan B sütunu, incelen yan camla birlikte alışa gelmiş NEOPLAN görselliğini ortaya çıkartmaktadır.

Tavan tasarımı

Dinamik eğrilere sahip yeni tavan tasarımı sayesinde klima sistemi bile kolaylıkla gizlenebilmiştir.

Tekerlek dış kapakları

Konfora yönelik bir artı: Kısaltılan tekerlek dış kapakları sayesinde, bagaj bölümüne erişim çok daha kolay gerçekleştirilebilmektedir.

Yan duvar

İki yüzlü yan duvar, sadece kolay temizlenmesiyle değil, aynı zamanda yeni Tourliner'ı daha aerodinamik yapmasıyla da göz doldurmaktadır.

Bagaj bölmesi kapakları

Oval tutamaklara sahi bagaj bölmesi kapakları da iyileştirilmiş kinematiğe sahiptirler.

Hava kutusu

Bilinen NEOPLAN tasarımında olmazsa olmazlardan birisi de hava kutusudur.

Dış aynalar

Yeni dış aynalar sadece daha iyi bir aerodinamik sunmakla kalmaz, aynı zamanda sürücünün görüşünü de iyileştirir.

Melek gözleri

NEOPLAN tasarımında görsel bir şölen: Halka şeklindeki LED gündüz farı ve siyah güneşlik en iyi görünürlük sunar.

Ön panel

Yeni tasarlanan, çok parçalı ön panel, iyileştirilmiş kinematik ve kullanım sunar ve daha hafiftir.

Ön tavan çatısı

Yeni tasarlanan ön tavan çatısı, ön camla mükemmel bir uyum içerisindedir.

A sütunu

Yeni Tourliner'ın ön tarafı aerodinamik olarak iyileştirilmiş A sütunu ile tamamlanır.

Konum lambaları

Aerodinamik olarak iyileştirilmiş arka taraf yeni LED konum lambalarıyla etkileyici ve atletik bir görünüm sunmaktadır.

Motor bölmesi kapağı

Yeni Tourliner'ın kalbi bu kullanıcı dostu ve ağırlığı iyileştirilmiş motor kaputunun altında atmaktadır.

Tampon

Son ayrıntısına kadar tutku: Difüzör görünümüne sahip yeni tasarlanan tampon, Tourliner'ın arka panel yuvasını en iyi şekilde tamamlamaktadır.

Arka cam

Yeni Tourliner arkadan, serpiştirilmiş ve genişletilmiş krom kapakları barındıran arka camla, tam anlamıyla bir odak noktası haline gelir.

Hava çıkışları

Hava çıkışları da yeni tasarlanmıştır ve belirleyici şekilleriyle araca yüksek bir tanınma değeri katmaktadır.

Arka lambalar

Tüm ailede olduğu gibi NEOPLAN'ın alışagelmiş tasarımı. Bu, arka lambalardan da kolayca görülmektedir.

Başlangıca dönmek için lütfen resmin üzerine tıklayın

Hayalini kurduğunuz konfor donanımda

İyileştirilmiş kullanım planlaması

Yeni kullanıma aldığımız bakım bilgisayarımız sayesinde, araçlarınızın kullanım planlaması belirgin bir şekilde iyileştirilmektedir. Bu sayede serviste bekleyeceğiniz süreleri çok daha iyi ayarlayabilir ve hissedilebilir oranda düşürebilirsiniz. Daha yüksek araç kullanılabilirliği ile daha hızlı ve daha esnek tepkiler.

Sürücüye optimum destek

Çok sayıda en modern sürücü asistan sistemleri, Tourliner ile her zaman güvenli biçimde seyahat etmenizi sağlar. Tourliner'daki yenilikler, bakım bilgisayarı ve iyileştirilmiş MAN EfficientCruise® ve EfficientRoll kombinasyonudur.
EfficientCruise®'a yönelik daha fazla bilgiler

AttentionGuard

AttentionGuard, çok sayıda şerit takibi hatasına tepki vererek, direksiyon tepkisindeki değişiklikleri önceden tespit eder. AttentionGuard'ın en önemli unsuru, LGS kamerasından gelen veriler ve diğer önemli araç verileridir. Bu şekilde AttentionGuard, yolcuların etkin güvenliğini belirgin ölçüde arttırır, şirkete olan güveni tazeler ve kazaların önlenmesine, bu sayede de tamir masraflarının ve durma sürelerinin azalmasına yardımcı olur.

Intarder 3'e sahip MAN TipMatic

MAN TipMatic® içerisinde D26 motorlarıyla mükemmel bir uyumluluğa sahip yeni kalkış ve vites geçiş stratejisi kullanıma alınmıştır. Yeni Smartshifting şanzıman fonksiyonu bu noktada kilit roldedir ve vites büyültme desteği (HSU) ile birlikte vites değişimi sırasında verimlilik ve konfor arasında mükemmel bir denge kurmaktadır. Buna ek olarak Tourliner içerisinde, daha yüksek fren torku ve arttırılmış performans ile, konforu ve güvenliği arttıran ve aynı zamanda yakıt tasarrufu sağlayan ve aşınmaları azaltan yeni Intarder 3 takılıdır.

Par excellence performans artışı

Tourliner'daki yenilikler: İyileştirilmiş performansa sahip D26 motor. 20 PS daha yüksek performans ve 200 Nm daha fazla tork sayesinde yeni Tourliner, çok daha yüksek performans ve ekonomiklik sunmaktadır: %10'a kadar yakıt tasarrufu sağlanabilmektedir.

EfficientCruise®

Yeni EfficientCruise® aktif ve sezgisel olarak vites geçişlerine müdahale eder ve EfficientRoll ile birlikte çok daha fazla yakıt tasarrufu yapmanıza yardımcı olur. Bu özellikler, SpeedShifting'in ve Idle Speed Driving'in geliştirilmiş sürümü olan SmartShifting ile tamamlanmaktadır.

Egzoz valfi freni motor freni

Egzoz valfi freni motor freninin kullanılmasıyla fren performansında çok büyük bir artışa ulaşılmıştır. Fren performansı bu noktada motor devir sayısına bağlıdır. Sürücü için bu, yolcularınızın da farkına varacağı konfor ve güvenlik konularında bir artı anlamına gelmektedir.

Yeni, uzun aks aktarımı

Yeni, uzun aks aktarımının kullanılması ve alçaltılmış devir sayısı seviyesi sayesinde yakıt tüketimi ve ayrıca tahrik sistemindeki aşınma belirgin oranda iyileştirilmiştir. Aynı zamanda sürücü ve yolcular için sürüş esnasında gelen sesler de azalır.

En üst seviyede güvenlik

Güçlendirilmiş iskeleti sayesinde yeni Tourliner her koşulda en üst seviyede güvenlik sunar ve 2017 yılında yürürlüğe girecek ECE-R6602 devrilme direktifine şimdiden uymaktadır. Devrilme enerjilerine yönelik ortaya çıkan ve belirgin oranda daha yüksek iskelet gereksinimlerine rağmen Tourliner, eski sürümüne göre daha hafiftir. Bu şekilde yeni Tourliner güvenlik ve ekonomiklik konusunda tamamıyla göz doldurmaktadır. Yeni Tourliner, 13.373 mm, 12.113 mm ve 13.913 mm ile üç uzunlukta temin edilebilir. 2017 yılının sonunda 13.000 mm olan dördüncü bir uzunluk da planlanmaktadır.

Etkileyici ayrıntılar

Yeni Tourliner, zekice tasarlanan ayrıntılarıyla daha ilk görüşte beğeni toplar. Ön panelden tekerlek dış kapaklarına kadar Tourliner, ekonomiklik, uzun ömürlülük ve güvenlik konularında yenilikçi ve akıllı bir yaklaşım sunmaktadır.

Engelsiz erişim

Yeni Tourliner'ın iskeleti, soldan ve sağdan direksiyonlu araç sürümlerinde, bir adet tekerlekli sandalye ve buna ait açılır kapılar arka aksın (aksların) üzerine takılabilecek şekilde uyarlanmıştır. Buna ek olarak aracın uzunluğuna bağlı olarak bagaj hacmi de yaklaşık %2 oranında artar. Yolcularınız için hem koltuklara erişim hem de eşya rafları çok daha kolay, konforlu ve güvenli bir şekilde erişilebilir hale getirilmiştir.

Hafif sıklet

ECE R66.02 yönetmeliklerine uyumlu olmasına ve çok daha iyi sürüş ve araç özelikleri sunmasına karşın yeni Tourliner, önceki modeline oranla 60 kg daha hafiftir.

Ekonomiklik

Yeni Tourliner; mükemmel (ve) ekonomik. Önceki modeline oranla %10'a kadar daha düşük yakıt tüketimi. Mükemmel aerodinamik ve iyileştirilmiş tahrik sistemi kombinasyonu ile yeni Tourliner ayrıcalıklı ve son derece ekonomik bir yolcu otobüsü haline gelir.

En üst seviyede teknoloji

Tourliner, iç değerleriyle de etkilemektedir. Aracın içinde olgunlaşmış ve yıllar boyunca test edilen teknolojileriyle, yüksek performansın yanında ayrıca ekonomiklik de sunmaktadır. Tam olarak bir NEOPLAN'dan bekleyeceğiniz gibi.