Hans Zimmer meets NEOPLAN

Hans Zimmer meets NEOPLAN

NEOPLAN movingART, The World of Hans Zimmer ile turnede

Sanatı harekete geçiriyoruz – NEOPLAN movingART Engagement ikinci gezisine başlıyor. Berliner Klebebande'nin bantlarla sanat projesinden sonra 2019 yılında bir konser turnesine çıkıyoruz. NEOPLAN movingART Music "The World of Hans Zimmer – A Symphonic Celebration" koro ve orkestrasının Avrupa turnesine iki NEOPLAN Tourliner ile eşlik ediyor.

Aralarında Münih, Berlin, Prag ve Barselona'nın da bulunduğu 20'nin üzerinde şehir, turun ilk iki aylık kısmında güzergâhın üzerinde olacak. Bu süre zarfında, otobüs müzisyenlerin evi olacak. Konforlu özel donanım ve dinlenme olanakları, olağanüstü bir müzikal performans için temel ön koşullardır.

Her iki NEOPLAN Tourliner zaten birer tekerlekli sanat eseri. Beyaz ve altın renklerinden oluşan etkileyici ve güçlü tasarım, notaların etkisini ve müziğin zarafetini sembolize etmektedir. Bu tasarım otobüsün dış tarafına imzasını atarken, NEOPLAN movingART müzik turnesinin titreşimlerini de temsil etmektedir.

Hans Zimmer – Hollywood made in Germany

Hans Zimmer, Hollywood'da en çok aranan film müziği bestecilerinden biridir. Frankfurt doğumlu müzisyenin kaleminden anıtsal ses manzaraları ve hareketli melodiler akmaktadır. "Aslan Kral", "Karanlık Gece", "Yıldızlararası" veya "Karayip Korsanları" gibi gişe rekorları kıran filmler, müzikleri olmadan motorsuz bir otobüse benzerlerdi.

Oscar, Grammy ve Altın Küre sahibi sanatçı, çalışmalarının bazılarını ilk kez "The World of Hans Zimmer – A Symphonic Celebration" için büyük orkestra için düzenledi. Yeni süitler besteleyerek müziği ile genç bir izleyici kitlesine ulaştı.

2018 yılının Nisan ayından bu yana "The World of Hans Zimmer" Avrupa turnesinde. Zimmer 'in uzun zamandan beri meslektaşı olan müzisyenlerin yanı sıra, Orkestranın müzik direktörü Wilhelm Keitel de turneye eşlik etmekte.

Şef Wilhelm Keitel

“Seyahat konserlerin başı ve sonudur".

Şef Wilhelm Keitel, Hans Zimmer'in müziğinin büyük bir uzmanıdır. Öğrenimini Leonard Bernstein'ın yanında yapmış olan Keitel, Paris'teki Grand Opera'da asistan ve Avrupa ve Latin Amerika'daki ünlü operalarda konuk şef olarak çalışmış bulunmaktadır. 1994 yılında Minsk Orkestrası'nı kurmuş ve 2003 yılında da kendi markasını oluşturmuştur.

Besteci Hans Zimmer'ın sanatsal fikirlerini derinlemesine anlayarak, orkestrasına müziğinin vurgularını ve inceliklerini iletir. Eserin birlikte uyum içinde çalınmasını sağlar, tempoyu, vuruşları, ritmi ve parçaların kesin ifadesini bilir. Ve "The World of Hans Zimmer" hakkındaki düşüncesi:

"Hiçbir gösteri bu kadar mükemmel değil."

Haftalarca otobüsle seyahat eden müzisyen, bunun konser vermenin başı ve sonu olduğunu söylemektedir. Orkestra şefi, koro ve orkestranın yolculuk sırasında kendilerini iyi ve evde hissetmeleri ve sahnede tüm potansiyellerini ortaya koyabilmeleri için konforlu donanım belirleyici koşullardan biridir.

Değerli navlun - birinci sınıf müzisyenler otobüste

Gösterinin temeli: Büyük kompozisyonlar ve virtüöz bir şef. Kalbi: Beyaz Rusya Bolşoy Opera Orkestrası ve Beyaz Rusya Devlet Radyo ve Televizyon Korosu.

Bu orkestra, dünyadaki en iyi opera orkestralarından biri olarak kabul edilir. Die Fantastischen Vier veya Helene Fischer gibi sanatçılar daha önceleri de çok yönlü araçlarla turne yapmışlardı. 1933 yılında kurulan topluluğun tarihinde öne çıkan en önemli olay, Manaus (Brezilya) Opera Festivali'nde Rio Negro'nun kıyısında 40.000 seyirci önünde yapılan performanstı.

1931 yılında kurulan Radyo ve Televizyon Korosu da, Rusya, Slovenya, Polonya, Almanya veya Vatikan'da konuk olarak sahne aldıkları gösterileri sayesinde sahnelere yabancı değil. 1990 yılında Academic Chor Award adlı ödülü almışlardır.

Gösterilerin en görkemlilerinden biri, 2013 yılında İstanbul'da Wilhelm Keitel'in yönetiminde Beyaz Rusya Radyo Senfoni Orkestrası eşliğinde sahnelenen Ringparabel olmuştur.

İç tasarım - bir fagotun deri bir koltuğa ihtiyacı yoktur

Flütler, obualar, klarnetler, fagotlar, kornolar ve viyolonseller - otobüsteki tüm enstrümanlar değerlidir. Ama sadece emniyetli ve güvenli bir yerle yetinirler. Ancak müzisyenler için 16.283 kilometrelik konser turnesi tam anlamıyla sanatsal bir faaliyet anlamına gelse de, aynı zamanda evlerine hasreti ve ailelerine özlemi manası da taşımaktadır.

Bu da otobüslerin donanım ve konforunun ne denli önemli olduğunu gösterir. Onlar müzisyenlerin evi, dinlendikleri ve güçlerini yeniden kazandıkları yer. Uyumak, okumak, manzarayı seyretmek veya turneden sonraki zamanı düşünmek – NEOPLAN iç mekânı ayarlanabilir yumuşak deri koltuklar, okuma lambaları, perdeler, klima sistemi, modern bir araç mutfağı ve güçlü bir Infotainment sistemi ile tasarlamıştır.

NEOPLAN Tourliner movingART bünyesindeki Infotainment sistemi.

Modern araç mutfağındaki kahve makinesi

NEOPLAN Tourliner'ın iç mekânındaki konforlu, yumuşak deri koltuklar

Dış tasarım - müziğin arı güzelliği

İç donanıma ek olarak, yan duvarlardaki tasarıma özel önem vermekteyiz. Hedefimiz: İlk bakışta görünür olmalı - işte büyük gösteri. Baskının ortasında: THE WORLD OF HANS ZIMMER. Tek başına duran bir isim.

Otobüsün sağ ve sol tarafındaki altın renkli grafikler, seslerin titreşim frekanslarını hatırlatmakta ve güzelliklerine ve netliklerine işaret etmektedir. Tourliner'larımızla Avrupa'nın her tarafına götürdüğümüz harika müzik, ilk olarak onun ahenkli bağlantılarında ortaya çıkmaktadır.

Dış tasarım da gösteriye uygundur. Çünkü burada da, arka planda, tınıya uygun şekilde şekillenen ve değişen etkileyici görüntü dünyaları hareket halindedir.

Otobüsün dış tarafındaki her iki logo ve altın salınım frekansları
NEOPLAN Tourliner movingART'ın yapıştırılma ayrıntıları

50'nin üzerinde gösteri ve 32.566 kilometre

Müzisyenler turnenin ilk kısmını, 2019 yılının Mart ve Nisan aylarında tamamladı. Gezinin durakları arasında Londra, Dublin, Paris, Lizbon, Barselona ve Münih vardı. Start Krakov'da verilmişti. Turne 2019 yılı Kasım ayından, Aralık ortasına kadar devam edecek. Turnenin bu kısmının programında Milano, Amsterdam ve Stokholm'ün yanı sıra Almanya'daki pek çok şehir de var.

Turnenin 2019 ilkbaharındaki ilk kısmında, otobüslerimiz Avrupa genelinde toplam 32.566 kilometre yol yaptı.

Konserleri veren grupta 60 orkestra elemanı ve 16 korist var. Otobüste ise: 2 flüt, 1 obua, 2 klarnet, 2 fagot, 6 korno, 2 trompet, 4 trombon, 1 tuba, timpani, perküsyon, 10 1. keman, 8 2. keman, 4 viyola, 11 viyolonsel ve 4 kontrbas.

The World of Hans Zimmer: Turnenin Münih durağı - NEOPLAN Tourliner Olimpiyat Kulesi'nin önünde

The World of Hans Zimmer: Turnenin Barselona durağı

The World of Hans Zimmer: Turnenin Viyana durağı

Diğer turne tarihleri

Şehir Tarih
02.11. Nürnberg
04.11. Stuttgart
06.11. Lozan
07.11. Zürih
08.11. Frankfurt
09.11. Antwerpen
11.11. Amsterdam
13.11. Hamburg
14.11. Herning (Danimarka)
15.11. Göteburg
16.11. Oslo
17.11. Stokholm
20.11. Gdansk
22.11. Berlin
23.11. Düsseldorf
24.11. Paris
26.11. Londra