NEOPLAN Skyliner

Skyliner

NEOPLAN VIP CLASS iki katlı lüks seyahat otobüsünüz

  • 85'e kadar yolcu için yürüyen cazibe
  • İki kat deneyim - bir otobüste iki dünya
  • Kişi ve kilometre başına en düşük CO2 emisyonu ile verimli sürüş yapın

Broşürü indir

İki kat deneyim - bir otobüste iki dünya

Yolcularınıza iki kat seyahat deneyimi sunabilirsiniz: Skyliner'da sizin için birinci sınıf iki otobüs dünyasını tek bir araçta bir araya getirdik. Alt katta lüks bir loca atmosferi, araç mutfağı, WC ve çift katlı otobüs sınıfında en büyük bagaj bölümü ile çok etkileyicidir. İki geniş merdiven sizi en iyi koltuk konforuna ve benzersiz bir panoramik manzaraya sahip ışıl ışıl üst kata çıkarır.

İki katlı lüks Skyliner seyahat otobüsü hem ilk bakışta hem de ikinci bakışta hayranlık uyandırır: Sharp Cut tasarımındaki yuvarlak hatların ve kenarların ustalıkla bir arada kullanılması görsel olarak göz doldurur ve aerodinamizm konusunda en iyi değerleri sağlar. Sürüş sırasında en yeni sürücü asistanı ve güvenlik sistemlerinden, sürekli olarak daha da geliştirilen, yüksek performanslı Euro 6 nesil motordan yararlanırsınız.

NEOPLAN Skyliner City

Tasarımla birlikte gelen verimlilik

Sharp Cut tasarım nefes kesici derecede güzel ve yakıt
tüketimini düşürüyor.

Güzellik nasıl ekonomik verim faktörü haline geliyor

Skyliner'da yolcularınız ilk bakıştan itibaren tam lüksün tadını çıkarır: Ön tarafın vizör görünümü, dinamik bir eğime sahip tekerlek bombeleri ve çatı kenarındaki camların elmas kesimi gibi iyi düşünülmüş stil elemanları bir araya gelerek mükemmel bir dış görünüm ortaya çıkarıyor. Araç içinde ise iyi düşünülmüş tasarım unsurları benzersiz seyahat deneyimini sorunsuz bir şekilde devam ettiriyor.

Tam mükemmellik

Karoserinin birçok kez ödüle layık görülen Sharp Cut tasarımı, sağlam halka takozların ve üstten geçme kelepçelerin sağladığı tavizsiz güvenliği her açıdan mükemmel görünümle bir araya getiriyor.

Tasarımla birlikte gelen ekonomiklik

Aerodinamizm konusunda da en iyi değerleri sağlayan bir güzellik: üç boyutlu bombeli ön cam, aynı hizada gömülü kapılar ve kapaklar, yan girintiler ve arkada tanımlı ayrılma kenarı.

Rahat bir şekilde yollarda

Yüksek kaliteli deri donanıma, baş ve ayaklar için geniş hareket özgürlüğüne sahip konforlu koltuklar her sürüşü lüks bir seyahat deneyimi haline getiriyor.

Önce çıkan görsen unsurlar

Siyah kapaklı tam LED farlar sadece bakışları üzerine çekmekle kalmaz: Aynı zamanda halka biçimli "Angel Eyes" LED gündüz farları ile birlikte kara yolu trafiğinde en iyi düzeyde görüş ve görünürlük sağlar.

İnsanın kendini iyi hissettiği panoramik manzaralı bir alan

Ön kapaktaki büyük cam tavan, Skylights ve geniş tavan pencereleri üst katı ışıl ışıl bir seyir terası haline getiriyor.

Her ayrıntısında lüks bir deneyim

Dış görünüşünde de Kesintisiz hatlara sahip tasarım Skyliner deneyimini asil krom detaylarla eksiksiz bir hale geliyor; tıpkı araç içinde insana kendini iyi hissettiren her iki kattaki dünyalar gibi.

Panoramik Skyliner turu

Skyliner modelimizin benzersiz seyahat deneyimini kendiniz keşfedin: 360° panoramik görüntülerimiz sizi bekliyor. İki katlı lüks seyahat otobüsümüzün içinde interaktif bir şekilde sanal olarak gezinmeyi deneyimleyebilirsiniz.

Panoramik tura git

İhtiyaçlarınız kadar özel bir donanım

Skyliner ile yapılacak bir seyahat, yolcularınız için bindikleri andan itibaren rahatlama ve dinlenme demek. Mekan tasarımından, iklimlendirmeye ve eğlenceden araç mutfağına, her zaman kullanılabilen tuvalete ve seyahat bagajı için bol saklama alanına varıncaya kadar pek çok donanım ayrıntısı, araç içinde insana kendini iyi hissettiren cazip bir atmosfer sağlar.

Yenilikçi merdiven çözümü

Yenilikçi merdiven çözümü

Şimdi Skyliner'da size ilave bir konfor seçeneği daha sunuyoruz: Ön merdivenin sürüş yönünde sağ tarafa yerleştirildiği donanım varyantı. Merdivenin hemen ön girişin yanında olması sayesinde yolcularınız en kısa ve rahat mesafeyle doğrudan üst kata ulaşabilir. Bu da iniş ve biniş sırasındaki bekleme sürelerini kısaltır. Ayrıca bu yeni merdiven çözümü ilave iki koltuk için alan açar. Koridora dönük basamakların altında ise ekran, kahve veya atıştırmalık otomatı veya storlu bir depolama rafı gibi ek bileşenler için alan sağlar.

Yenilikçi merdiven varyantı için hostes koltuğunu da yeniden tasarladık: Artık giriş bölümünde daha fazla boş alanla birlikte daha fazla koltuk konforu sunuyor. Sürücü için de yararlı: Artık koltuğunun ayar aralığı 70 mm daha büyük ve ilave raflara sahip. Tüm elektrikli bileşenlerin merkezi bir şekilde sürücü koltuğu arkasında sol tarafa yerleştirilmesi sayesinde ayrıca Skyliner aracınız daha bakım dostu bir hale geliyor.

Araçta lüks

Araçta lüks

Skyliner'da yolcularınız için sadece tek bir sınıf bulunur: lüks sınıf. Bu da örneğin çok yönlü ayarlanabilen konforlu koltuklarla garanti edilir. Rahatlık sunan 1,80 metre ayakta durma yüksekliği de tüm yolcuların araç içinde kendini iyi hissetmesini sağlar. İnsana kendini iyi hissettiren doğru sıcaklık da Skyliner'daki standart donanıma dahil: İki bölgeli klima sistemimiz, üst ve alt bölümde birbirinden bağımsız olarak sıcak veya serinlik sağlayabilir.

Geniş ve işlevsel mutfakta yolcularınız için her zaman taze yapılmış sıcak içecekler ve sıcak atıştırmalıklar hazırlayabilirsiniz. Araç içinin tamamındaki iyi düşünülmüş LED aydınlatma konsepti günün ve gecenin her saati her iki katı da tamamen ihtiyaca göre aydınlatır.

Navigasyon ve eğlence: Multi Media Coach (MMC)

Navigasyon ve eğlence

Kokpitte bulunan en yeni Multi Media Coach (MMC) ile navigasyon, mobil telefon ve yolcularınız için eğlence her daim sürücülerinizin elinin altında. Navigasyon sistemi özel olarak seyahat otobüsü trafiği için geliştirildi ve örneğin aracınızın yüksekliği ve ağırlığı gibi konulardaki trafik kısıtlamaları hakkında sizi güvenilir bir şekilde bilgilendirir. Tam ve hassas trafik bilgileri sayesinde hızlı bir şekilde her türlü tıkanıklığın etrafından dolaşarak yolcularınızı hızlı ve güvenli bir şekilde hedefe ulaştırabilirsiniz.

Yolcularınızın eğlencesi için Multi Media Coach analog ve dijital biçimde çok sayıda radyo programı önerir. Dahası MMC, USB bağlantısı, SD kart bağlantısı veya Bluetooth bağlantısı üzerinden kendi ses dosyalarınızı ve ortam dosyalarınızı yolcularınıza oynatma olanağı da sunar. Ayrıca MMC'nizi iki mobil telefon için aynı anda serbest konuşma sistemi olarak kullanabilirsiniz.

Lüks sınıf saklama alanı

Lüks sınıf saklama alanı

İki katlı lüks seyahat otobüsümüzle sayıları 85'e varan yolcuya birinci sınıf bir seyahat deneyimi sunabilir, üstelik bagaj konusunda hiçbir kısıtlama yaşamazsınız: Skyliner saklama alanı konusunda dahi kendi başına bir sınıftır. 11 m³'e varan bir hacimle size tüm iki katlı otobüsler içinde en büyük bagaj bölümünü sunar.

Skyliner'da bagaj bölümünün yüklenmesi ve boşaltılmasını dahi olabildiğince kolay hale getiriyoruz: 90 dereceye varan açılma açısı sayesinde bagaj bölmesi kapakları 2,24 metreye varan bir yüksekliğe kadar açılabiliyor. Bagaj bölümü kapısındaki özel menteşeler de geçişin üst boşluğunu daha da artırıyor. Alt bölümün içinde bulunan ilave kapılar ise sürüş sırasında dahi bagaja erişim sağlıyor.

Lüks sınıf için araç teknolojileri

İki katlı lüks seyahat otobüsünüz, teknik ince ayrıntılar konusunda da size en iyi performansı sunuyor. Çünkü Skyliner motordan, şanzımana ve yürüyen aksam teknolojilerine ve büyüklük, ağırlık ve alan kapasitesi arasındaki ekonomik verim dengesine varıncaya kadar her ayrıntısında önce çıkan unsurlardan meydana gelir.

MAN D26 Common Rail motor

Çevreyi koruyan kuvvet paketi

Güvenilir, tasarruflu, güçlü ve çevre dostu: Skyliner'ınızın motor bölmesi kapağının ardında tüm işi yeni MAN D26 Common Rail motor yapıyor. 375 kW (510 BG) güce sahip 6 silindirli sıralı motor, size muhteşem bir tüketim/performans oranı sağlar, sessiz ve gürültüsüz bir şekilde çalışır. Egzoz gazı geri beslemesi (AGR) ve Selective Catalytic Reduction SCRT filtresinin bir arada kullanılması zararlı madde emisyonlarının en üst düzeyde düşürülmesini sağlar. Böylece NEOPLAN Skyliner'ınız en yeni emisyon standardı olan Euro 6 gereklerini sağlar. Aynı zamanda tahrik sistemi oldukça düşük bir yakıt tüketimine ulaşarak size seyahatler sırasında mükemmel ekonomik verim sunar.

MAN TipMatic® Coach

Sessiz sürüş sağlayan teknoloji

Konforlu bir şekilde yolda süzülür. Yolcularınıza her türlü yolda rahat bir seyahat deneyimi sunun: Skyliner'ınızda bulunan yeni nesil MAN TipMatic® Coach yokuşta inişli ve virajlı yollarda kalkıştan sıkışık trafikte destek olmaya kadar her türlü sürüş koşulunda en iyi vites değiştirme stratejisini sunar. Akıllı şanzıman teknolojisi sürüş konforunu büyük oranda artırır. Ayrıca daha fazla sürüş güvenliği ve daha düşük yakıt tüketimi avantajlarından yararlanırsınız.

Elektronik kumandalı, aktif CDS (Comfort Drive Suspension) yürüyen aksam yalnızca sürüş konforunu artırmakla kalmaz aynı zamanda sürüş güvenliğini de artırır. Elektronik kumandalı amortisörler değişen yük ve sürüş durumlarına yıldırım hızıyla karşılık verir ve milisaniyeler içinde sönümleme sertliğini ve yoğunluğunu yeni koşullara göre uyarlar. Böylece araç virajlarda ve tam yük altında daima güvenli bir şekilde rotasını korur.

Teknik veriler

Motor donanımı MAN D2676 LOH, R6 dik, Euro 6
Silindir hacmi 12.419 cm3
Güç 375 kW (510 PS), 2.600 Nm
Şanzıman MAN TipMatic®, otomatikleştirilmiş 12 vitesli düz şanzıman, MAN EasyStart fonksiyonlu
Yürüyen aksam
Ön aks Bağımsız süspansiyonlu ve stabilizatörlü çok bağlantılı aks
Arka aks Dört aks kılavuz bağlantılı MAN Hipoid aksı
Arka ilave aks EHLA (Elektro-hidrolik direksiyon sistemi)
Bagaj alanı hacmi 11 m3'e kadar
Koltuk 83+1+1'e kadar, 2 taneye kadar tekerlekli sandalye yeri
Boyutlar
Uzunluk 14.000 mm
Genişlik 2.550 mm
Klima sistemi dahil yükseklik 4.000 mm
Dönme yarıçapı 23.316 mm
Aks mesafesi 6.700 mm / 1.470 mm
Üst bölüm orta kapı ayakta durma yüksekliği 1.680 mm
Alt bölüm kat orta kapı ayakta durma yüksekliği 1.840 mm

Güvenli ve verimli bir şekilde birinci sınıf seyahat

Yolcularınız Skyliner'da giderken hem konforlu hem de güvendedir. Yüksek performanslı, akıllı sistemler otomatikleştirilmiş güvenlik ve sürücünün en iyi şekilde desteklenmesini sağlar. Ayrıca özellikle de böylece yakıt ve bakım maliyetlerinden tasarruf sağlarsınız.

Emniyet sistemleri ve yardımcı sistemler

Size yönelik servislerimiz ve bilgilerimiz

Skyliner başarı öyküsü

Skyliner başarı öyküsü

50 yıl önce NEOPLAN iki katlı ilk seyahat otobüsüyle kendine hayran bıraktı. O günden beri birinci sınıf otobüsümüzün her nesli hem seyahat konforu hem de sürüş verimliliği konularında yeni standartlar getiriyor. Skyliner başarı öyküsünü keşfedin.

NEOPLAN servisleri

NEOPLAN servisleri

Birinci sınıf NEOPLAN otobüslerle her açıdan güvenli ve ekonomik bir şekilde sürüş yaparsınız. Bunu iddia ediyor ve söz veriyoruz. Bu nedenle bakımdan, finansmana ve sürücü eğitimlerine varana kadar servislerimiz size bütün konularda destek sağlar.

NEOPLAN Individual

NEOPLAN Individual

Yolcularınıza daha fazlasını sunun: NEOPLAN Individual ile birinci sınıf seyahat otobüsünüzün iç mimarı kendiniz olabilirsiniz. Özel donanım paketlerimizin ve münhasır donanım seçeneklerimizin çeşitliliğini keşfedin.

Skyliner Express

Skyliner Express

Birinci sınıf hızlı otobüslerimizle yolcularınızı hızlı bir şekilde doğrudan bir şehirden diğerine götürebilirsiniz: Skyliner Express 96 kişiye kadar benzersiz konforlu bir deneyim sunuyor.


Başka sorunuz var mı? Sizin için varız!