NEOPLAN Tourliner

Tourliner

Heyecanlı bir seyahat deneyimi için en iyi seçim

  • Zeminde platform olmaması ve tekerlekli sandalye asansörü sayesinde engelsiz erişim sağlayabilirsiniz
  • 63 kişiye kadar yolcu ve 13 m3 bagaj kapasitesine sahip alan mucizesi bu aracımıza hayran kalacaksınız
  • İki veya üç aksa ve tamamen ihtiyaçlarınıza yönelik donanıma sahip birinci sınıf seyahat otobüsünüzü kendiniz konfigüre edebilirsiniz

Broşürü indir

Sınıfının en iyi seyahat otobüsü

Aerodinamiği rüzgar tüneli deneylerinde yeni rekorlar elde ediyor. Her sürüşte görenleri hayran bırakan mükemmel bir görünüşe sahip: NEOPLAN ailesinin en genç üyesi olan Tourliner, segmenti içinde kendi başına bir sınıftır. Optimize edilerek mükemmel hale getirilen Sharp Cut tasarımımızdan yararlanın. Tourliner ile her kilometrede yakıt tasarrufu sağlayabilir ve özel konforuyla yolcularınızı şımartabilirsiniz.

Zeminde platform olmaması ve tekerlekli sandalye asansörü sayesinde yolcularınız engelsiz bir yolculuk yapar. Her koltukta bulunan tam LED aydınlatma veya USB şarj istasyonları eksiksiz bir seyahat deneyimi sağlar. 13 m3 seviyesine varan bagaj alanı, NEOPLAN filosundaki en büyüğüdür. Tourliner, kokpit ve araç teknik donanımı, Euro 6 Common Rail motor performansı konularında da size tamamen birinci sınıf kalite sunuyor.

En güzel haliyle seyahatler

Tourliner seyahat otobüsleri için standartları yeniden belirliyor: İstikrarlı ekonomik verim ve sıra dışı bir seyahat konforu artık birbiriyle çelişen kavramlar değil. Dış ve iç mekân için kesintisiz tasarım konsepti sayesinde Tourliner aracınızla muhteşem dış görünüş ve mükemmel işlevsellik avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Sharp Cut Tasarımı
Tam LED farlar

Her şehirde göz alıcı

Güzel olduğu kadar ekonomik: Ödüllü Sharp Cut tasarımının net ve keskin çizgileri sadece özel zarafeti açısından etkileyici olmakla kalmıyor. Tourliner, rüzgar tüneli deneylerinde de en iyi değerlerle göz dolduruyor.

Tasarım emniyetle buluşuyor

Siyah kapaklı tam LED farlar bakışları üzerlerine çeker ve halka biçimli "Angel Eyes" gündüz farı kara yolu trafiğinde en iyi düzeyde görüş ve görünürlük sağlar.

En yüksek kalitedeki malzemeler, el yapımı üretim: NEOPLAN iç mekânı

NEOPLAN koltuğu

Kendinizi iyi hissetmeniz için tasarlandı


Kesintisiz, yüksek karşıtlık içeren renk konsepti, gündüzleri geniş pencerelerden giren bol ışık ve geceleri tam LED aydınlatmayla insana kendini iyi hissettiren benzersiz bir atmosfer sağlar.

NEOPLAN Individual

Müşteriye özel çözümler


Özel seyahat otobüsünüzün iç mekânı için özellikle istediğiniz tasarım ve renkler var mı? NEOPLAN Individual size çeşitli özel donanım paketleri ve donanım seçenekleri sunar. Tourliner'ınızı NEOPLAN Individualile tamamen kendi istekleriniz doğrultusunda tasarlayın.

NEOPLAN Panotour

Tourliner içinde sanal dolaşma


Tourliner içinde kendi deneyim turunuza çıkın: İnteraktif 360° panoramik görüntülerimiz birinci sınıf seyahat otobüsümüz içinde interaktif bir şekilde sanal olarak gezinmenize olanak sağlar.

Panoramik tura git

Kendinizi iyi hissetmeniz için tasarlandı


Kesintisiz, yüksek karşıtlık içeren renk konsepti, gündüzleri geniş pencerelerden giren bol ışık ve geceleri tam LED aydınlatmayla insana kendini iyi hissettiren benzersiz bir atmosfer sağlar.

Müşteriye özel çözümler


Özel seyahat otobüsünüzün iç mekânı için özellikle istediğiniz tasarım ve renkler var mı? NEOPLAN Individual size çeşitli özel donanım paketleri ve donanım seçenekleri sunar. Tourliner'ınızı NEOPLAN Individualile tamamen kendi istekleriniz doğrultusunda tasarlayın.

Tourliner içinde sanal dolaşma


Tourliner içinde kendi deneyim turunuza çıkın: İnteraktif 360° panoramik görüntülerimiz birinci sınıf seyahat otobüsümüz içinde interaktif bir şekilde sanal olarak gezinmenize olanak sağlar.

Panoramik tura git

Size öz konfor özellikleri

Bus-Designer’ımız ile NEOPLAN otobüsünüzün iç tasarımını ve dış görünüşünü tamamen isteklerinize göre yapılandırın. Farklı kumaşları ve renk kombinasyonlarını oyun oynarcasına deneyin ve konuklarınız için, bireysel olarak şirketinize uyarlanmış, özel bir sürüş deneyimi oluşturun.

NEOPLAN Otobüs tasarımcısı’na git

Tüm yolda sürüş zevki sunar.

Tourliner'da tüm yolcuların ve sürücünün kendini her açıdan iyi hissetmesi için ne gerekiyorsa sağlanmıştır. İstikrarlı bir şekilde engelsiz seyahat sunma olanağından yararlanın. Araçta eğlence konusunda da dijital radyo ve sinema filmlerinden USB şarj istasyonuna kadar eksiksiz konfor sunabilirsiniz.

Infotainment deneyimini yeniden keşfedin

Infotainment deneyimini yeniden keşfedin

Tourliner'ınızda yolcularınıza tamamen isteklerine bağlı olarak ortaklaşa veya tamamen bireysel bir şekilde bilgi ve eğlence sunabilirsiniz. İki tavan monitörü ve entegre ses sistemiyle yolcularınız oturma odası konforuyla filmlerin ve videoların tadını çıkarabilir. Kokpitteki Multi Media Coach (MMC) size DVD oynatmanın yanı sıra USB bağlantısı veya Bluetooth bağlantısı üzerinden veya kendi getirdiğiniz bir SD kartındaki video dosyalarını açma olanağı sunar.

Ayrıca Tourliner'da her koltuk kendi USB şarj istasyonuna sahiptir. Böylece tüm yolcularınız uzun yolculuklarda dahi istedikleri gibi kendi cihazlarını da kullanabilir.

Tourliner'ın sürücü mahalli

Etkileyici bir çalışma yeri

Sunduğu geniş alan, pratik düzeni, yüzeylerde ve işçilikte yüksek kalite: Tourliner'ın sürücü mahalli her branşta göz dolduruyor. Ergonomik koltuk ve en iyi konumlara yerleştirildiği için rahatlıkla kullanılabilen şalterler ve göstergeler sürücünün görevlerini kolaylaştırır ve konsantre olarak, güvenli bir sürüş sağlar.

Çok fonksiyonlu direksiyon simidi ile tek elinizi dahi direksiyondan ayırmadan önemli fonksiyonları idare edebilirsiniz. Kokpite entegre edilen gözler ve raflar ise kişisel eşyalarınızı ve seyahat belgelerini saklamak için yeterli alan sağlar.

Engelsiz seyahat

Engelsiz seyahat

Tabanın kesintisiz olarak düz bir şekilde devam etmesi sayesinde yolcularınız sorunsuz ve güvenli bir şekilde koltuklarına ulaşır.

Tourliner ilave olarak iki tekerlekli sandalye yerine sahiptir. Entegre bir tekerlekli sandalye asansörü ile kesintisiz engelsiz biniş olanağı sunarsınız.

Birinci sınıfa yönelik tahrik ve teknoloji

Ekonomik verim ve konfor araç teknolojileri konusunda da ideal bir şekilde birbiriyle uyum içerisindedir: Tourliner aracınız motordan, şanzımana ve yürüyen aksam teknolojilerine ve büyüklük, ağırlık ve alan kapasitesi arasındaki ekonomik verim dengesine varıncaya kadar her ayrıntısında en iyi çözümlerle donatılmıştır.

MAN D26 Common-Rail motoru

Çevreyi koruyan kuvvet paketi

Güvenilir, tasarruflu, güçlü ve çevre dostu: Tourliner'ınızın motor bölmesi kapağının ardında tüm işi yeni MAN D26 Common Rail motor yapıyor. 375 kW (510 BG) güce sahip 6 silindirli sıralı motor, size muhteşem bir tüketim/performans oranı sağlar, sessiz ve gürültüsüz bir şekilde çalışır. Egzoz gazı geri beslemesi (AGR) ve Selective Catalytic Reduction SCRT filtresinin bir arada kullanılması zararlı madde emisyonlarının en üst düzeyde düşürülmesini sağlar. Böylece NEOPLAN Tourliner'ınız Euro 6 emisyon standardının gereklerini sağlar. Aynı zamanda tahrik sistemi oldukça düşük bir yakıt tüketimine ulaşarak size seyahatler sırasında mükemmel ekonomik verim sunar.

MAN TipMatic® Coach

Sessiz sürüş sağlayan teknoloji

Konforlu bir şekilde yolda süzülür. Yolcularınıza her türlü yolda rahat bir seyahat deneyimi sunun: Tourliner'ınızda bulunan yeni nesil MAN TipMatic® Coach yokuşta inişli ve virajlı yollarda kalkıştan sıkışık trafikte destek olmaya kadar her türlü sürüş koşulunda en iyi vites değiştirme stratejisini sunar. Akıllı şanzıman teknolojisi sürüş konforunu büyük oranda artırır. Ayrıca daha fazla sürüş güvenliği ve daha düşük yakıt tüketimi avantajlarından yararlanırsınız.

Teknik veriler

  Tourliner Tourliner C (2 aks) Tourliner C (3 aks) Tourliner L
Motor donanımı MAN D2676 LOH, R6 dik, Euro 6
Silindir hacmi 12.419 cm3 12.419 cm3 12.419 cm3 12.419 cm3
Güç 316 kW (430 BG), 2.200 Nm 316 kW (430 BG), 2.200 Nm 346 kW (470 BG), 2.400 Nm 346 kW (470 BG), 2.400 Nm
  MAN D2676 LOH, R6 dik, Euro 6
Silindir hacmi 12.419 cm3 12.419 cm3 12.419 cm3 12.419 cm3
Güç 346 kW (470 BG), 2.400 Nm 346 kW (470 BG), 2.400 Nm 375 kW (510 BG), 2.600 Nm 375 kW (510 BG), 2.600 Nm
Şanzıman MAN TipMatic®, otomatikleştirilmiş 12 vitesli düz şanzıman, MAN EasyStart fonksiyonlu MAN TipMatic®, otomatikleştirilmiş 12 vitesli düz şanzıman, MAN EasyStart fonksiyonlu MAN TipMatic®, otomatikleştirilmiş 12 vitesli düz şanzıman, MAN EasyStart fonksiyonlu MAN TipMatic®, otomatikleştirilmiş 12 vitesli düz şanzıman, MAN EasyStart fonksiyonlu
  6 vitesli otomatik şanzıman 6 vitesli otomatik şanzıman 6 vitesli otomatik şanzıman 6 vitesli otomatik şanzıman
  6 vitesli düz şanzıman - - -
Yürüyen aksam
Ön aks Bağımsız süspansiyonlu ve stabilizatörlü çok bağlantılı aks Bağımsız süspansiyonlu ve stabilizatörlü çok bağlantılı aks Bağımsız süspansiyonlu ve stabilizatörlü çok bağlantılı aks Bağımsız süspansiyonlu ve stabilizatörlü çok bağlantılı aks
Arka aks Dört aks kılavuz bağlantılı MAN Hipoid aksı Dört aks kılavuz bağlantılı MAN Hipoid aksı Dört aks kılavuz bağlantılı MAN Hipoid aksı Dört aks kılavuz bağlantılı MAN Hipoid aksı
Arka ilave aks - - Boyuna kontrol kollu ve süspansiyon çatallı sabit aks Boyuna kontrol kollu ve süspansiyon çatallı sabit aks
Bagaj alanı hacmi 12 m3'e kadar 13 m3'e kadar 12 m3'e kadar 12 m3'e kadar
Koltuk 55 taneye kadar 61 taneye kadar 59 taneye kadar 65 taneye kadar
Boyutlar
Uzunluk 12.113 mm 13.103 mm 13.373 mm 13.913 mm
Genişlik 2.550 mm 2.550 mm 2.550 mm 2.550 mm
Klima sistemi dahil yükseklik 3.870 mm 3.870 mm 3.870 mm 3.870 mm
Dönme yarıçapı 21.020 mm 24.498 mm 21.020 mm 22.318 mm
Aks mesafesi 6.060 mm 7.050 mm 6.060 mm 6.600 mm
Orta kapı ayakta durma yüksekliği 2.000 mm 2.000 mm 2.000 mm 2.000 mm
Orta kapı yüksekliği 1.494 mm 1.494 mm 1.494 mm 1.494 mm

Asistan sistemleri sayesinde emniyetli ve verimli bir şekilde birinci sınıf seyahat

Yolcularınız Tourliner'da hem konforlu hem de emniyetli seyahat ederler. Yüksek performanslı, akıllı sistemler otomatikleştirilmiş güvenlik ve sürücünün en iyi şekilde desteklenmesini sağlar. Ayrıca özellikle de böylece yakıt ve bakım maliyetlerinden tasarruf sağlarsınız.


Başka sorunuz var mı? Sizin için varız!