NEOPLAN Hall of Fame

Bizi kazanan yapan şey, yenilikçi teknoloji, en yüksek sürüş konforu ve büyüleyici tasarımdır. Bizimle birinci sınıf seyahat otobüslerinin onur listesine adım atın.

1935 yılından beri tarih yazıyoruz. İster çift katlı seyahat otobüsünün, yolcu dostu alçak taban teknolojisinin mucidi isterse de 15 metrelik sınıfın geliştiricisi veya yüksek katlı yapı türünün öncüsü olarak: NEOPLAN, yön belirleyen teknolojiyi, büyüleyici tasarımı ve mutlak seçkinliği temsil etmektedir. Üstelik 80 yıldan uzun bir süreden beri yerkürenin her yerinde. Kazandığımız bu denli çok ödülü öncelikle bir gerçeğe borçluyuz: Her zaman var olan, yenilikçi fikirlere ilerlemeyi sağlayan bir tutkuya. Seyahat otobüsleri onur listesinde NEOPLAN Spirit’i bizimle birlikte keşfedin.

2022

NEOPLAN Cityliner

Coach Of The Year

Prestijli Coach of the Year 2022 ödülü bu yıl NEOPLAN Cityliner Platin özel modeline verildi. Jüriyi en çok etkileyen şey, ekonomik sürüş tarzı ve zamanın ötesinde, benzersiz tasarımıyla ve aynı şekilde hem sürücü hem de yolcular için sunduğu konforla, yenilikçi güvenlik sistemleriyle göz dolduran bu seyahat otobüsünün genel tasarımı oldu.

Coach of the year 2022
NEOPLAN Cityliner

2017

NEOPLAN Tourliner

iF Design Award

NEOPLAN Tourliner modelinde görsellik ve işlevsellik el ele gider. iF Design Award ödülünün sahibi bu model takipçilerini performansının ve ekonomikliğinin yanı sıra, özellikle de öncü ve aerodinamik tasarımı ile ikna etmeyi bilmiştir. NEOPLAN'a özgü, sürücü bölümünün canlı bir hareketle tavana doğru çekilmiş olan "kuyruklu yıldız kuyruğu"na benzer üst tarafı, pek çok ödül kazanmış Sharp-Cut tasarımı ve yeniden tasarlanmış olan farları jüriyi şaşkınlık ve hayrete düşürmüştür.

iF Design Award 2017
NEOPLAN Tourliner – en yüksek düzeyde teknoloji ve tasarım.

2017

NEOPLAN Skyliner

International busplaner Sustainability Prize

"International busplaner Sustainability Prize" sahibi: Çift katlı seyahat otobüsü, rakipsiz aerodinamik özelliği sayesinde sadece son derece düşük yakıt tüketimi sağlamakla kalmıyor. Kişi başına sürülen kilometrede en düşük seviyede olan CO2 değeri de, Skyliner'in kendi sınıfındaki hiç bir aracın olmadığı kadar çevre dostu olduğunu gösteriyor.

International busplaner Sustainability Prize 2017
NEOPLAN Skyliner – yolculukta çevre dostu, rahat bir iki katlı otobüs

2016

NEOPLAN Skyliner

IBC Ödülleri

Skyliner, uzun yol donanımında konfor ve ekonomikliği en iyi şekilde birleştirmiştir. Kaldırılmış camları ve kesintisiz cam tavanı olağanüstü bir iç mekan duygusu oluşturmaktadır. Çift katlı otobüs tamirhane testinde de en iyi puanları toplamıştır. Ve 2016 IBC Ödülleri'nin haklı galibi olmuştur.

IBC Ödülleri 2016
NEOPLAN Skyliner – konfor ve ekonomikliğin optimum bileşimi

2015

NEOPLAN Tourliner

IBC Award

NEOPLAN Tourliner L, konforlu 2+1 oturma düzeni, muazzam yer sunumu ve olağanüstü sürüş konforu sayesinde IBC Comfort Award 2015.'i hakkıyla kazanmıştır.

IBC Award 2015
NEOPLAN Tourliner L – muazzam yer sunumu ve mükemmel sürüş konforu

2015

NEOPLAN Jetliner

German Design Award

Mükemmel Sharp Cut tasarımı ve net form dili NEOPLAN Jetliner'e sadece eşsiz bir karakter katmamış, aynı zamanda "Special Mention" ödülünü de kazandırmıştır.

German Design Award 2015
NEOPLAN Jetliner – uluslararası tasarım ortamlarında yön belirleyici

2012

NEOPLAN Skyliner

Red Dot Design Award

1967 yılında dünya çapındaki ilk çift katlı uzun yol otobüs olarak piyasaya sunulan NEOPLAN Skyliner, bugün bile mükemmel Sharp-Cut tasarımı ve aydınlık iç mekan konsepti ile kalıcı bir etki bırakmaktadır.

Red Dot Design Award 2012
NEOPLAN Skyliner – soluk kesici tasarımıyla yenilikçi bir iki katlı otobüs

2007

NEOPLAN Cityliner

Red Dot Design Award

NEOPLAN Cityliner, gelişen teknoloji ve yüksek müşteri faydasını, sade şıklık ve dinamik biçimlendirmeden oluşan yenilikçi bir tasarım ile görülmeye değer şekilde birleştirmektedir.

Red Dot Design Award 2007
NEOPLAN Cityliner – birinci sınıf seyahat otobüsü tasarım ve en yüksek düzeyde konforla büyülüyor

2006

NEOPLAN Starliner

Coach Of The Year

Teknik yenilikler, yön gösteren ışık konsepti ve yenilikçi güvenlik ile asistan sistemleri NEOPLAN Starliner'in üçüncü ödülünün temel taşlarını oluşturmaktadır.

Coach Of The Year 2006
NEOPLAN Starliner – şimdiden Coach of the Year ödülünü üç kez kazandı

2005

NEOPLAN Starliner

Red Dot Design Award

Özellikle vizör görünüşüne sahip ayrılmış ön cam, Starliner'in görünümünü öne çıkarmaktadır. Bu, NEOPLAN Premium yolcu otobüsleri için sadece yolcuların beğenisini toplamakla kalmayan tipik bir marka işaretidir.

Red Dot Design Award 2005
NEOPLAN Starliner – en konforlu şekilde seyahat etmek için

2005

NEOPLAN Trendliner

Red Dot Design Award

NEOPLAN Trendliner özlü tasarımı öyle etkileyici olmuştur ki, sonrasında Premium yolcu otobüsü 13 metrelik iki akslı versiyonu ile de piyasaya sunulmuştur.

Red Dot Design Award 2005
NEOPLAN Trendliner –  tek ve çift akslı tasarımıyla göz doldurun birinci sınıf otobüs

2000

NEOPLAN Starliner

Coach Of The Year

Özgün tasarım, olağanüstü yolcu konforu ve en yüksek seviyede güvenlik standartları NEOPLAN Starliner'i özel sınıf bir yolcu otobüsü haline getirmektedir.

Coach Of The Year 2000
NEOPLAN Starliner N 516/3 SHDL – üst sınıf bir seyahat otobüsü

1995

NEOPLAN Metroshuttle

Bus Of The Year

Uzun aks mesafesine rağmen çeviklik ve komple düz bir yolcu zemini: Bunlar NEOPLAN Metroshuttle'yi alçak tabanlı otobüs olarak tanımlayan iki önemli noktadır.

Bus Of The Year 1995
NEOPLAN Metroshuttle N4114 – çevik alçak tabanlı otobüs yollarda

1990

NEOPLAN Metroliner

Bus Of The Year

Fiber karma malzemeden üretilen ilk kendiliğinden destekli otobüs hücresi, yaklaşık % 40 oranında bir ağırlık azaltımı sağlamakta ve NEOPLAN Metroliner'i bugün hala otobüs yapımında standart belirleyici konumunda tutmaktadır.

Bus Of The Year 1990
NEOPLAN Metroliner – otobüs üretiminde bir devrim

1990 yılından bu yana kazandığımız ödüller

Yıl Model Ödül
2017 NEOPLAN Tourliner iF Design Award
2017 NEOPLAN Skyliner International busplaner Sustainability Prize
2016 NEOPLAN Skyliner IBC Award
2015 NEOPLAN Tourliner IBC Award
2015 NEOPLAN Jetliner German Design Award
2012 NEOPLAN Skyliner Red Dot Design Award
2007 NEOPLAN Cityliner Red Dot Design Award
2006 NEOPLAN Starliner Coach Of The Year
2005 NEOPLAN Starliner Red Dot Design Award
2005 NEOPLAN Trendliner Red Dot Design Award
2000 NEOPLAN Starliner Coach Of The Year
1995 NEOPLAN Metroshuttle Bus Of The Year
1990 NEOPLAN Metroliner Bus Of The Year