NEOPLAN Skyliner'ın başarı öyküsü

Zamandan bağımsız bir klasik

Der NEOPLAN Skyliner ve tarihi

NEOPLAN Skyliner'ın başarı öyküsü 1967 yılında başlamıştır. İlk çift katlı seyahat otobüsü olarak Skyliner tüm dünyada müşterilerin ve yolcuların beğenisini kazanmıştır. Yüksek yolcu taşıma kapasitesi, sıra dışı ekonomikliği ve etkileyici esnekliği sayesinde sınıfının uluslararası bir öncüsü haline gelmiştir. Bundan elli yıl sonra, zamana meydan okuyan bu klasik, iki katlı seyahat otobüslerinin dünyasında yeniden bir devrim yaratıyor. Çünkü bu birinci sınıf otobüs bakışları bugün de üzerinde toplamakta. Dinamik, tam olgunlaşmış bir biçim ve nefes kesen bir tasarım. Ancak tüm bunlar sadece gözler için bir keyif olmakla kalmıyor.

1967 yılında ilk çift katlı seyahat otobüsünün tanıtımı yapıldı

1967: Başarı öyküsünün başlangıcı.

İlk çift katlı seyahat otobüsü olarak kamuya sunulduğunda bu klasik otobüs, yüksek yolcu taşıma kapasitesi, ekonomikliği ve benzersiz esnekliği nedeni ile tüm yerkürede hak ettiği yeri aldı.

1974 yılında Los Angeles şehrinde ilk Skyliner hatlı otobüs olarak çalışmaya başladı

1974: Skyliner Hollywood'u fethediyor.

Los Angeles için hat işletmeciliğinde ilk NEOPLAN Skyliner örneğin Cummins Motor, Allison şanzıman veya Rockwell standart aksları gibi Amerika'ya özgü bileşenlerle müşterilerini ikna etmesini bildi.

1978 yılında Skyliner Pan Amerikan otoyolunda

1978: Pan Amerikan otoyolunda sonuç mükemmel.

Güney Amerika'da Skyliner zorlu yol kaplamaları ve 1500 km'ye varan günlük performanslar açısından güvenilirliği ile dikkatleri çekti.

1980 yılında NEOPLAN Skyliner bir Arap kraliyet ailesi için motokaravan olarak hizmet verdi

1980: Kraliyet hac otobüsü.

Bir Arap kraliyet ailesi aracı, Mekke'ye yaptığı hac seferleri için bir reprezantasyon ve konfor karavanı olarak keşfetti. Burada her türlü istek yerine getirildi: Televizyondan altın musluklara kadar.

NEOPLAN Skyliner Philadelphia'daki

1981: Haydi kumarhaneye.

80'li yılların başında Skyliner Philadelphia'daki büyük "Golden Nugget" kumarhanesi için servis otobüsü olarak kullanılıyordu. 20 araçlık büyük bir filo kumar tutkunu müşterileri kumarhaneye taşıyordu.

NEOPLAN Skyliner NASA'nın Kennedy Uzay Merkezi'nde

1985: İki dünya rekoru birden.

En kısa olduğu kadar en uzun iki katlı otobüs de Skyliner adını taşıyor. Yaklaşık 9 m uzunluğu ile Skyliner Japonya'da da kendini kanıtlamasını bildi. Buna karşın 14,5 m uzunluğu ile Superskyliner NASA'nın Kennedy Uzay Merkezi'ndeki ziyaretçi turları için kullanılıyor.

Tamamen cam kaplı NEOPLAN Skyliner ile Münih'te şehir turu

1999: Cam kaplı otobüs.

NEOPLAN'ın 13,7 m uzunluğunda ve tamamen cam kaplı olan iki katlı otobüsü Münih şehrindeki birçok şehir turunda keyif vermekte.

Hamburg Freezers buz hokeyi takımının 2008 - 2009 sezonundaki takım otobüsü: bir NEOPLAN Skyliner L

2009: Buz gibi soğuk bir tur.

2008/2009 sezonundan bu yana Hamburg Freezers DEL ekibi (Alman Buz Hokey ligi) birinci sınıf konfora ve emniyete sahip bir NEOPLAN Skyliner L kullanıyor.

2016 yılında NEOPLAN Skyliner çeşitli ödüller aldı

2016: Ödüllerle taçlanmış bir yıl.

Çok sayıda tasarım ödüllerinin yanı sıra Skyliner şimdi ekonomiklik ve konfor için de ödüller aldı. En son IBC Award 2016 ("Bus-Fahrt" meslek dergisinin (Stünings Yayınevi) International Bus Competition ödülü), ve IBNP 2016 (Uluslararası "busplaner" sürdürülebilirlik ödülü, Huss Yayınevi).

NEOPLAN Skyliner'ın 50 yılı

2017: 50 yıllık deneyim ve her zamankinden daha etkileyici.

Rakipsiz aerodinamik ve düşük yakıt tüketimi: Yolcu kilometresi başına düşen en düşük CO2 değerine sahip olan Skyliner, sınıfında hiçbir taşıt aracında görülmediği kadar çevre dostu olduğunu kanıtlıyor. Skyliner, 50. jübile yılında "busplaner" meslek dergisi tarafından Uluslararası Sürdürülebilirlik Ödülü ile onurlandırdı.

50 Yıl Videosu'nu izleyin

NEOPLAN Skyliner ve NEOPLAN başarı öyküsü hakkında daha fazla bilgi

NEOPLAN Skyliner

NEOPLAN Skyliner - bir otobüste iki dünya

İki katlı lüks seyahat otobüsümüz standartları belirliyor: İki ayrı katta daha fazla yolcuya en üst düzeyde konfor ile eşsiz seyahat deneyimleri sunuyor.

NEOPLAN Hall of Fame (onur listesi)

NEOPLAN Hall of Fame (onur listesi)

1935'ten bu yana, mucitler ve öncüler olarak tarih yazıyoruz. NEOPLAN, yön belirleyen teknolojiyi, büyüleyici tasarımı ve mutlak seçkinliği temsil ediyor. NEOPLAN birinci sınıf seyahat otobüslerinin onur listesine adım atın.