Seyahat otobüsünüz için emniyet ve yardım sistemleri

Emniyet ve yardım sistemleri

Seyahat otobüsünüz için teknolojik yetkinlik

Yaya algılamalı, aktif uyarı veren kavşak dönüş asistanı

Kavşak dönüş asistanı ve trafik işareti tanıma sistemi

Yaya algılamalı, aktif uyarı veren kavşak dönüş asistanı, kamera teknolojisi sayesinde sokak trafiğinde daha fazla emniyetli sürüşü sağlar.

Daha fazlası için
MAN OptiView ayna ikame sistemi

Emniyetli görüş: Ekran aynanın yerini alır

MAN OptiView ile artık kör noktalar, kirli dış aynalar veya göz kamaştıran farlara son.

Daha fazlası için

Seyahatte güvenlik

Emniyetiniz bizim için çok önemli olduğu için, emniyet ve yardım sistemlerimiz tehlikeleri daha oluşmadan önce algılar, sürücüyü erken bir aşamada uyarır veya aktif olarak müdahale eder. En yeni nesil yenilikçi emniyet ve yardım sistemleri ile aracınız, en zorlu koşullar altında bile, her zaman kontrol altında. Teknik bilgi birikimimize güvenin ve emniyeti en etkin şekliyle tecrübe edin.

NEOPLAN seyahat otobüsleri için emniyet ve yardım sistemleri

Dönüş yardımı
Dönüş yardımı

Daha iyi genel görüş: Dönmüş yardımı, yoğun şehir trafiğinde sürücüyü destekler. Radar sensörleri, iyi görülemeyen yolcu tarafındaki nesneleri algılar. Dönüş sırasında çarpışma tehlikesi olduğunda sistem üç aşamada uyarır.

Dönüş yardımına git
Şeride dönüş asistanı
Şeride dönüş asistanı

Şeritte kalmak için dinamik destek: Şeride dönüş asistanı, şerit işaretlerini izler, yanlışlıkla şeritten çıkıldığında sürücüyü uyarır ve gerektiğinde seyahat otobüsünü etkin olarak şeride geri yönlendirir.

Şeride dönüş asistanına git
Trafik işareti tanıma sistemi
Trafik işareti tanıma sistemi

Birçok levha arasında daha iyi genel görüş: Trafik işareti tanıma sistemi, bir kamera yardımıyla levhaları algılar ve o sırada uyulması gereken kuralları sürücü göstergesinde gösterir. Kurallar ihlal edildiğinde görsel ve sesli uyarılar gerçekleşir.

Trafik işareti tanıma sistemine git
Trafik sıkışıklığı asistanı
Trafik sıkışıklığı asistanı

Sıkışıklıktan konforlu geçiş: Trafik sıkışıklığı asistanı, seyahat otobüsünü şeridinde ve öndeki araca gerekli mesafede tutar. Gerektiğinde sistem frenleyerek durur ve kısa süreli duruşlarda kendiliğinden hareket eder.

Trafik sıkışıklığı asistanına git
Şerit değiştirme yardımı
Şerit değiştirme yardımı

Yoğun trafikte dahi: Şerit değiştirme yardımı, radar sensörleri yardımıyla aracın yanındaki alanları izler ve sürücüyü destekleyerek şerit değişiminin güvenli olmasını sağlar. Olası tehlikeler durumunda sürücü üç aşamada uyarılır.

Şerit değiştirme yardımına
Yaya algılamalı, aktif uyarı veren kavşak dönüş asistanı
Yaya algılamalı, aktif uyarı veren kavşak dönüş asistanı

Trafiğe katılan herkes için arttırılmış emniyet: Kamera bazlı yardım sistemimiz sürekli olarak ölü noktalar da dahil olmak üzere araç çevresini analiz eder, trafik İşaretlerini tespit eder ve bir çarpışma tehdidine karşı sürücüyü uyarır.

Yaya algılamalı, aktif uyarı veren kavşak dönüş asistanı
Dijital ayna kamera sistemi: MAN OptiView
MAN OptiView dijital ayna kamera sistemi

Trafikte bulunanların tümü için emniyete büyük bir katkı: Dış aynalar yerine iki kamera, otobüsün yan ve arka alanının görüntüsünü kokpitte bulunan iki monitöre gerçek zamanlı olarak iletir ve böylece ölü noktaları ortadan kaldırır.

Dijital ayna kamera sistemine git
Acil fren destek sistemi ve Emergency Brake acil fren flaşörleri
Acil fren destek sistemi ve acil fren flaşörleri: Emergency Brake (EB)

En önemlisi değerli reaksiyon süresi: Optimize edilmiş acil fren destek sistemi (EB) sürücüyü bir çarpışma tehlikesi hususunda erkenden uyarır ve acil durumda otomatik olarak frenleme gerçekleştirir. Acil fren flaşörleri (ESS) acil bir frenleme durumunda, uyarı sinyallerini daha yüksek bir frekansta yakıp söndürerek, arkadan gelen trafiği uyarır.

Acil fren destek sistemine git
EBS Fren sistemi
EBS Fren sistemi (EBS)

Tek sistem – üç aşamalı emniyet: İyileştirilmiş araç stabilitesi ve çekişi için, elektronik fren sistemi (EBS), anti blokaj sistemi (ABS) ve çekiş kontrol sistemi (ASR) bileşenlerini kapsamaktadır.

Elektronik fren sistemine git
Adaptive Cruise Control adaptif sabit hız kontrolü
Adaptif sabit hız kontrolü: Adaptive Cruise Control (ACC)

Sanki kendi kendine gidiyor gibi: Mesafe kontrollü hız sabitleyici, öndeki trafiğe olan mesafeyi ve hızı otomatik olarak düzenler. Daha fazla konfor ve emniyet için, artık yavaş hareket eden trafik veya trafik sıkışıklığında da.

Mesafe kontrollü hız sabitleyiciye git
Şerit takip asistanı: Şerit Koruma Sistemi
Şerit takip asistanı: Lane Guard System (LGS)

Böylece şeritte kalmanız sağlanır: Lane Guard System şeridin doğru bir şekilde takip edilmesini izler. Yollarda daha fazla emniyet için, şeridi terk etme halinde, sürücünün duyarlığını hemen arttıran akustik bir sinyal duyulur.

Lane Guard System'a git
AttentionGuard dikkat asistanı
dDikkat asistanı: AttentionGuard

Kişisel korumanız: Dikkat asistanı, özellikle şerit ihlâlleri başta olmak üzere, sürücünün direksiyon tutumundaki erken fark edilebilir değişiklikleri algılar ve sürücüyü tehlikeli hale gelmeden önce görsel ve akustik olarak uyarır.

AttentionGuard'a git
Tyre Pressure Monitoring lastik basıncı kontrol sistemi
Lastik basıncı kontrol sistemi: Tyre Pressure Monitoring (TPM)

Lastik patlamalarına elveda! Tyre Pressure Monitoring lastik basıncını sürekli olarak - sürüş sırasında bile - izler. Lastiğin hava basıncının izin veriler asgari lastik basıncının altına düşmesi halinde, sürücü bir sinyal ve kokpitteki bir kontrol lambası vasıtası ile uyarılır.

Lastik basıncı kontrol sistemine git
Elektronik stabilite programı (ESP)
Elektronik stabilite programı (ESP)

Aracın savrulması veya devrilmesi tehdidini içeren kritik durumlarda, elektronik stabilite programı (ESP), düzeltici frenleme yapmak veya motor torkunu düşürmek suretiyle destek olur.

Elektronik stabilite programına git
MAN BrakeMatic fren kontrolü bulunan daimi fren yönetimi
Fren kontrolü bulunan daimi fren yönetimi: MAN BrakeMatic

MAN BrakeMatic akıllı, elektronik fren yönetimi servis freni ile sürekli fren sisteminin fonksiyonlarını bir araya getirmektedir. Sürekli fren otomatik olarak kumanda edildiğinden, yokuş aşağı sürüşlerde belli bir hızın sabit olarak korunmasını sağlanabilir.

MAN BrakeMatic'e git
Çok fonksiyonlu direksiyon simidi
Çok fonksiyonlu direksiyon simidi

Her şey avucunuzun içinde: Çok fonksiyonlu MAN direksiyon ile sürücü, sürüş hızı ayarlama sistemini (FGR), ses sistemini, telefonu ve diğer birçok fonksiyonu ellerini direksiyondan çekmeden kullanabilir. Daha fazla emniyet ve sürüş konforu için.

Çok fonksiyonlu direksiyon simidine git
Yalnızca güvenle yolculuk etmek değil, aynı zamanda yakıt tasarrufu sağlamak da mı istiyorsunuz?

Akıllı rota fonksiyonuna sahip MAN EfficientCruise® GPS destekli sürüş hızı ayarlama sistemi (FGR) gidilecek yolun beklenen topolojisinin analizini önceden yapar ve otomatik olarak en ekonomik sürüş tarzına ve hızına karar verir.

MAN EfficientCruise® hakkında daha fazla bilgi edinin


NEOPLAN Skyliner

Ufuk çizgisi: Yaşantının karesi – bir otobüste iki dünya

İki katlı lüks seyahat otobüsümüz standartları belirliyor: İki ayrı katta daha fazla yolcuya en üst düzeyde konfor ile eşsiz seyahat deneyimleri sunuyor.

NEOPLAN Cityliner

Şehirler arası hatlar – Göğün yedinci katındaki kadar keyifli seyahat için kılavuzunuz

Seyahat otobüsü limuzinimiz uzun yol seyahatlerinin tanımını yeniden yapıyor: Yolcularınıza, premium sınıfın araç teknolojisi, geniş alan, konforlu iç mekân ve asil bir zarafet sunun.

NEOPLAN Tourliner

Tur otobüsü: Sınıfının en iyi seyahat otobüsü

Tasarım ve konforun mükemmel bileşimi: Tourliner ile ilham verici, iyi hissettiren bir atmosferde engelsiz seyahat imkanı sunarken, aynı zamanda daha fazla yolcu ve bagaj için optimum iç mekan tasarımından da faydalanın.