Finans sektörü MAN ve oyunlar hakkında bir açıklama geldi: FLiP2Go eğitim otobüsü

Avusturya'yı gezen FLiP2Go eğitim otobüsünde, çocuklara ve gençlere yedi etkileşimli çoklu ortam istasyonu aracılığıyla finansal bilgilere eğlenceli bir giriş yapıldı. İki katlı NEOPLAN Skyliner otobüsünün tadilatı NEOPLAN Individual ekibi tarafından gerçekleştirildi.

FLiP2Go eğitim otobüsü - tadil edilmiş NEOPLAN Skyliner otobüsünde kurulu bir finans bilgileri deneyim dünyası
Erste Bank Avusturya / Dr. Richard

Erste Bank Avusturya / Dr. Richard

Araç: NEOPLAN Skyliner
Kullanım amacı: Eğitim otobüsü
Hazırlama: Mart 2019

Tekerlekler üzerindeki, alışılmamış bu eğitim birimi 2019 yılının Mart ayında NEOPLAN Individual ekibi tarafından tamamlandı. O zamandan beri, FLiP2Go otobüsü Avusturya'yı dolaşıyor. Bu tekerlekli deneyim dünyasının siparişini, Erste Bank Avusturya ve Avusturya'daki bölgesel tasarruf bankalarının yanı sıra Viyana'da kurulu bir otobüs şirketi olan Dr. Richard Linien vermişti. Bu otobüsle çocuklar ve gençlerin parayla uğraşmayı ve finans hakkında bilgi edinmeyi öğrenmeleri hedeflenmektedir. Dolayısıyla da projeye FLiP (Financial Life Park) yani "Finansal Yaşam Parkı" adı verilmiştir.

İki katlı otobüse adım atıldığında, koyu renkler, alttan ışık yayan diyotlarla aydınlatılan iç pencere kaplaması ve değişen tavan aydınlatmasının yanı sıra fütüristik bir aydınlatma konseptine sahip tekerlekli bir oyun salonuna girilir. İki katta çocukları toplam çoklu ortam ve etkileşimli yedi adet oyun istasyonu beklemektedir. Mekânsal olarak bir birinden ayrılmış ve bireysel olarak aydınlatılan kabinlerde çocuklar yaklaşık 100 dakikalık FLiP oyununu ilgili istasyonlarda birlikte veya birbirlerine karşı oynarlar. Örneğin, "Dünya Yolculuğu" istasyonunda, sanal bir gemi yolculuğuna çıkan oyuncular, küreselleşmiş bir dünyada tüketim kararlarının ile ne gibi etki yaratabileceğini ve küresel üretim zincirlerinin ne kadar karmaşık olduğunu görebilirler. "Pazar Ekonomisi" istasyonu ise arz ve talebin fiyatları nasıl etkileyebileceğini gösterir.

0000
/
0000
100100

dakika oyun keyfi

22

seviye

77

oyun istasyonu

Tüm kabinler, güçlü bir oyun bilgisayarı ve paslanmaz çelik bir masanın içine girebilen bir UltraHD-Multitouch ekran ile donatılmıştır. Uygun işitsel efektler de yüksek kaliteli bir Hi-Fi ses düzeni tarafından sağlanmaktadır. Aracın tadilatının yapıldığı Plauen Otobüs Tadilat Merkezi'nde Satış ve Pazarlama Yöneticisi olan Heinz Kiess, "FLiP2Go projesindeki en büyük zorluk, münferit istasyonların kapsamlı çoklu ortam ekipmanı ile bunların üzerindeki (diğerlerinin yanında Intel i7-7700 işlemcili bir merkezî bilgisayar, UMTS yönlendirici ve WLAN erişim noktasından meydana gelen) ana ortam kumandasının NEOPLAN Skyliner otobüsüne bütünleştirilmesinde yatıyordu." dedi. Gerekli sunucu rafları, haricî soğutmalı bir acil elektrik donanımının bulunduğu bagaj bölümüne monte edilmiştir.

Bunların haricinde lüks seyahat otobüsünün alt katında, tekerlekli sandalye kullananlar için engelsiz bir oyun istasyonu, bir vestiyer ve güvenlik camına sahip bir ziyaretçi kabul bankosu bulunmaktadır. İşte ziyaretçiler için deneyim dünyasındaki çoklu ortam yolculuğu burada başlar. NEOPLAN Skyliner FLiP2Go otobüsündeki istasyonlarda aynı anda 32 çocuk oyun oynayabilir.

Otobüste hangi oyunların mevcut olduğu ve otobüsün bölgenizde durup durmayacağı konusunda, hakkında bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Tadilatın ayrıntıları: