Gezide: Happyday Nightliner

NEOPLAN Skyliner üzerinde, Happyday Bustouristik şirketinin gezileri için tadilat yapıldı
HAPPYDAY BUSTOURISTIK GmbH, Marktredwitz

HAPPYDAY BUSTOURISTIK GmbH, Marktredwitz

Araç: NEOPLAN Skyliner
Kullanım amacı: Müzik gruplarının turne yolculukları
Hazırlama: Mart 2018

Dışarıdan bakıldığında, bu beyaz, iki katlı otobüs çok sıra dışı görünmemektedir: İç taraftan kaplanan film sayesinde göz alıcı koyu renkli camlar, tamamen ışık yayan diyotlarla yapılan aydınlatma, ama bunların dışında çok sıradan bir NEOPLAN Skyliner. Ancak Happyday Hanke Nightlinerservice filosunun park alanında otobüsün içine girdiğinizde bu düşünce aniden değişecektir: Alt katta bulunan, her biri dörder kişilik dört oturma grubu, yolculuk sırasında sosyalleşmeyi sağlamaktadır. Seramik ocak ve buzdolabına sahip geniş mutfak, araç içinde yemek olanağı sunmaktadır.

Otobüs ile seyahat ederken daha fazla keyif alınabilmesi amacıyla subwoofer'ı da bulunan muhteşem bir Hi-Fi sisteminin yanı sıra çeşitli monitörlere sahip bir çoklu ortam sitemi de kurulmuştur. Otobüsün tuvaletinde, 63 litrelik bir temiz su deposundan beslenen bir duş da vardır. Üst katta, 18 kişi için rahatça uyumayı olanaklı kılan, baş uçlarında okuma lambası ve priz bulunan perdeli dokuz adet 200 x 90 cm ranza mevcuttur. Başka iki kişi de, huzurlu arka salonda bulunan ve çok kolayca yatak haline gelen kanepede uyuyabilir.

99

ranza

150150

l ısıtma yağı deposu

6363

l temiz su

MAN Otobüs Tadilat Merkezi bütün bu işlemleri yaparken modüler bir sisteme bağlı kalmaları ve mevcut rayların yerleri ile kendilerini sınırlamış olmaları nedeniyle, gerektiğinde tüm iç donanım üzerinde esnek bir şekilde tadilat yapılabilir veya bunlar sökülerek araç seri üretimden çıkmış bir otobüs haline getirilebilir.

Yolculuk sırasında iç mekânın doğru bir şekilde iklimlendirilebilmesi için, aracın arka kısmında, alt ve üst kat için ayrı ayrı ayarlanabilen, iki bölgeli bir klima sisteminin yanı sıra bir konvektör ısıtıcı ve biniş bölgesi ısıtıcısı mevcuttur. Araç hareket halinde olmadığı zamanlarda, bu görev, bagaj bölümünde bulunan, 380 Volt haricî bir elektrik bağlantısı ile çalıştırılabilen elektrikli kompresöre sahip bir ek klima sistemi tarafından üstlenilmektedir. Ayrıca otobüste 380 litre ısıtma yağı bulunmaktadır.

Happyday Hanke, Skyliner'ı örneğin müzik gruplarının turnelerinde kullanmaktadır. İster Feuerschwanz orta çağ rock grubu ile Wacken'deki en büyük heavy metal festivaline katılınsın, isterse de DJ Bobo ile Avrupa turnesi yapılsın, Marktredwitz'li otobüs şirketinin referans listesi etkileyicidir. Tıpkı modifiye edilmiş NEOPLAN Skyliner gibi.

Yüksek kaliteli tadilatın ayrıntıları: