NEOPLAN Tourliner - Donanım

Şaşırtan otobüs

Yeni Tourliner mükemmel sürüş deneyimi, ekonomiklik ve güç alanındaki yenilikleri ile ilk bakışta etkilemektedir. Yolcuları, sürücüyü ve işletmeleri aynı derecede etkilemektedir.


Heyecan verici bir çalışma alanı

Tourliner sadece yolcularına değil aynı zamanda sürücüsüne de yüksek konfor sunar. Sürücü çalışma alanı özellikle ergonomik, büyük ve kaliteli tasarlanmıştır.

İyileştirilmiş kullanım alanı ve eşya gözü konsepti ile yeni sürücü mahalli rahat hareket alanı ve yeterli saklama gözü ile son derece rahattır. Ergonomik koltuklar, yüksek değerde çok fonksiyonlu direksiyon ve kullanımı kolay cihaz ve düğmeler sürücünün çalışmasını kolaylaştırır ve güvenliği artırır.


En yüksek seviyede teknik

MAN D26 motor da iyileştirilmiş performansı ile Tourliner'da yenidir: 20 PS daha fazla güç ve 200 Nm artırılmış tork onu daha güçlü ve ekonomik yapmaktadır.

Yeni Tourliner öncül modellerinden %10 daha az yakıta ihtiyaç duyar.

EVBec motor freni Tourliner'a güvenlik ve konforda önemli katkı sunmaktadır. Devre bağlı olarak sürekli ve güçlü frenleme sağlar ve böylece sürücüyü aktif olarak destekler.


İnce düşüncelerle donatılmış

GPS kumandalı tempomat MAN EfficientCruise® hafızaya kaydedilmiş harita bilgileri ile, aracın rotasında bulunan yukarı ve aşağı eğimli yolları algılar. Böylece otobüs otomatik olarak özellikle öngörülü sürülür, rampalardan önce atılım sağlanır ve inişlerden önce hız azaltılır. Yeni EfficentRoll vites değiştirme fonksiyonuyla kombinasyon içindeki kayma GPS ön izleme de akıllı biçimde kumanda edilir.

Yolculuk trafiğinde MAN EfficientCruise® ve EfficientRoll kullanımı yakıt tüketimini büyük oranda düşürebilir - rotada zaman kaybı olmadan.

Yeni bakım bilgisayarı ile bakım periyodları mesafe ile ilgili olarak ve kullanıma bağlı olarak denetlenir ve tahmin edilir. Böylece etkili ve esnek bir bakım planı oluşturulur ve bakım masrafı büyük ölçüde azaltılır.