NEOPLAN Tourliner - Güvenlik

Yol gösterici güvenlik

En modern sürüş asistan sistemleri ve güçlendirilmiş iskelet ile Tourliner her durumda en yüksek güvenliği sağlamaktadır. Henüz 2017'de yürürlüğe girecek olan ECE R66.02 yasal yönergenin yüksek taleplerini daha bugünden karşılamaktadır. Ve buna rağmen yeni Tourliner öncüllerinden 60 kg daha hafiftir.


Kesinlikle en iyi seçim

En modern sürücü asistan sistemi yeni Tourliner ile yolda daima güvende olmanızı sağlar.

Adaptive Cruise Control ACC önde giden araca olan mesafeyi sabit tutar ve sürüş hızını uygun biçimde ayarlar. EBS elektronik fren sistemi fren süresini kısaltır - her durumda güçlü yardımcı. İyileştirilmiş acil fren asistanı EBA riskli durumu daha hızlı ve artan bir güvenlikle algılar.

Elektronik stabilizasyon programı ESP sayesinde Tourliner kritik durumlarda da daima şeride hakimdir. Dinamik stabilizasyon programı ile savrulma önlenir.

Bremsomat MAN BrakeMatic® rampa inişlerinde yasal hızın sabit olarak korunmasını sağlar. Maximum Speed Control MSC ve lastik basıncı kontrol sistemi TPM sürücüyü kazaların önlenmesi için destekler ve yardımcı olur.


AttentionGuard

Ayrıca AttentionGuard şerit ihlaline tepki vererek direksiyon davranışındaki değişiklikleri zamanında algılar.

Sistem sürücünün konsantrasyon eksikliği ve yorgunluğunun ilk belirtilerini kaydeder ve ekranda "Mola tavsiyesi" mesajı görüntülenir. Ayrıca akustik ve opsiyonel olarak duyumsal bir sinyal verir.

AttentionGuard, doğru şerit takibini kameraya bağlı olarak denetleyen LaneGuard Systems (LGS) temeline dayanmaktadır. AttentionGuard sadece sürücü ve yolcuların güvenliğini artırmakla kalmaz aynı zamanda işletmeye olan güveni de artırır.