NEOPLAN Tourliner

Tourliner

Heyecanlı bir seyahat deneyimi için en iyi seçim

  • Zeminde platform olmaması ve tekerlekli sandalye asansörü sayesinde engelsiz erişim sağlayabilirsiniz
  • 63 kişiye kadar yolcu ve 13 m3 bagaj kapasitesine sahip, alan mucizesi bu aracımıza hayran kalacaksınız
  • İki veya üç aksa ve tamamen ihtiyaçlarınıza yönelik donanıma sahip birinci sınıf seyahat otobüsünüzü kendiniz konfigüre edebilirsiniz

Broşürü indir

Sınıfının en iyi seyahat otobüsü

Aerodinamiği rüzgar tüneli deneylerinde yeni rekorlar elde ediyor. Her sürüşte görenleri hayran bırakan mükemmel bir görünüşe sahip: NEOPLAN ailesinin en genç üyesi olan Tourliner, segmenti içinde kendi başına bir sınıftır. Optimize edilerek mükemmel hale getirilen Sharp Cut tasarımımızdan yararlanın. Tourliner ile her kilometrede yakıt tasarrufu sağlayabilir ve özel konforuyla yolcularınızı şımartabilirsiniz.

Zeminde platform olmaması ve tekerlekli sandalye asansörü sayesinde yolcularınız engelsiz bir yolculuk yapar. Her koltukta bulunan tam LED aydınlatma veya USB şarj istasyonları eksiksiz bir seyahat deneyimi sağlar. 13 m3 seviyesine varan bagaj alanı, NEOPLAN filosundaki en büyüğüdür. Tourliner, kokpit ve araç teknik donanımı, Euro 6 Common Rail motor performansı konularında da size tamamen birinci sınıf kalite sunuyor.

En güzel haliyle seyahatler

Tourliner seyahat otobüsleri için standartları yeniden belirliyor: İstikrarlı ekonomik verim ve sıra dışı bir seyahat konforu artık birbiriyle çelişen kavramlar değil. Dış ve iç mekân için kesintisiz tasarım konsepti sayesinde Tourliner aracınızla muhteşem dış görünüş ve mükemmel işlevsellik avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Yeni NEOPLAN Tourliner’ın B direği detayları.
Sharp Cut Tasarımı
Tam LED farlar

En iyi görüş

B direği’nin optimize edilmiş pozisyonu yolculara, NEOPLAN Tourliner’ın ilk oturma sırasında çevreyi rahatsız olmadan engelsiz izleme garantisi verir.

Her şehirde göz alıcı

Güzel olduğu kadar ekonomik: Ödüllü Sharp Cut tasarımının net ve keskin çizgileri sadece özel zarafeti açısından etkileyici olmakla kalmıyor. Tourliner, rüzgar tüneli deneylerinde de en iyi değerlerle göz dolduruyor.

Tasarım emniyetle buluşuyor

Siyah kapaklı tam LED farlar bakışları üzerlerine çeker ve halka biçimli "Angel Eyes" gündüz farı kara yolu trafiğinde en iyi düzeyde görüş ve görünürlük sağlar.

En yüksek kalitedeki malzemeler, el yapımı üretim: NEOPLAN iç mekânı

NEOPLAN koltuğu

Kendinizi iyi hissetmeniz için tasarlandı


Kesintisiz, yüksek karşıtlık içeren renk konsepti, gündüzleri geniş pencerelerden giren bol ışık ve geceleri tam LED aydınlatmayla insana kendini iyi hissettiren benzersiz bir atmosfer sağlar.

NEOPLAN Individual

Müşteriye özel çözümler


Özel seyahat otobüsünüzün iç mekânı için özellikle istediğiniz tasarım ve renkler var mı? NEOPLAN Individual size çeşitli özel donanım paketleri ve donanım seçenekleri sunar. Tourliner'ınızı NEOPLAN Individual ile tamamen istediğiniz gibi tasarlayabilirsiniz.

NEOPLAN Panotour

Tourliner içinde sanal dolaşma


Tourliner içinde kendi deneyim turunuza çıkın: İnteraktif 360° panoramik görüntülerimiz birinci sınıf seyahat otobüsümüz içinde interaktif bir şekilde sanal olarak gezinmenize olanak sağlar.

Panoramik tura git

Kendinizi iyi hissetmeniz için tasarlandı


Kesintisiz, yüksek karşıtlık içeren renk konsepti, gündüzleri geniş pencerelerden giren bol ışık ve geceleri tam LED aydınlatmayla insana kendini iyi hissettiren benzersiz bir atmosfer sağlar.

Müşteriye özel çözümler


Özel seyahat otobüsünüzün iç mekânı için özellikle istediğiniz tasarım ve renkler var mı? NEOPLAN Individual size çeşitli özel donanım paketleri ve donanım seçenekleri sunar. Tourliner'ınızı NEOPLAN Individual ile tamamen istediğiniz gibi tasarlayabilirsiniz.

Tourliner içinde sanal dolaşma


Tourliner içinde kendi deneyim turunuza çıkın: İnteraktif 360° panoramik görüntülerimiz birinci sınıf seyahat otobüsümüz içinde interaktif bir şekilde sanal olarak gezinmenize olanak sağlar.

Panoramik tura git

Size öz konfor özellikleri

Bus-Designer’ımız ile NEOPLAN otobüsünüzün iç tasarımını ve dış görünüşünü tamamen isteklerinize göre yapılandırın. Farklı kumaşları ve renk kombinasyonlarını oyun oynarcasına deneyin ve konuklarınız için, bireysel olarak şirketinize uyarlanmış, özel bir sürüş deneyimi oluşturun.

NEOPLAN Otobüs tasarımcısı’na git

Tüm yolda sürüş zevki sunar.

Tourliner'da tüm yolcuların ve sürücünün kendini her açıdan iyi hissetmesi için ne gerekiyorsa sağlanmıştır. İstikrarlı bir şekilde engelsiz seyahat sunma olanağından yararlanın. Araçta eğlence konusunda da dijital radyo ve sinema filmlerinden USB şarj istasyonuna kadar eksiksiz konfor sunabilirsiniz.

Tourliner'ın sürücü mahalli

Etkileyici bir çalışma yeri

Daha önce olmadığı kadar konfor, güvenlik ve kullanım kolaylığı: Tourliner'ın yeni tasarlanan sürücü mahalli tüm bunları ve daha fazlasını sunuyor. Sürücünün yükünün mümkün olduğunca azaltılması ve birçok yenilikçi yardım ve konfor fonksiyonunu sezgisel bir şekilde kumanda edebilmesi için yeni sürücü mahallinde tüm kumanda elemanları rahat oturma pozisyonundan konforlu bir şekilde ulaşılabilecek ve sürücünün dikkatini dağıtarak trafik durumunu kaçırmayacağı yerlerde konumlandırılmıştır.

Engelsiz seyahat

Engelsiz seyahat

Tabanın kesintisiz olarak düz bir şekilde devam etmesi sayesinde yolcularınız sorunsuz ve güvenli bir şekilde koltuklarına ulaşır.

Tourliner ilave olarak iki tekerlekli sandalye yerine sahiptir. Entegre bir tekerlekli sandalye asansörü ile kesintisiz engelsiz biniş olanağı sunarsınız.

Dijital kokpit: Konfor ve kontrol yenilikçi bir şekilde bir arada

Direksiyon başında yeni refah: Yüksek çözünürlüklü sürücü ve ortam göstergeleri, yenilikçi SmartSelect ve ergonomik çok fonksiyonlu direksiyon simidi ile birlikte konforlu bir sürüş deneyimi sunuyor.

Çok fonksiyonlu direksiyon simidi

Ergonomik, dokunsal, güvenli: çok fonksiyonlu direksiyon simidi

İki elinizde tam kontrol: Otobüs sürücüleri, çok fonksiyonlu direksiyon simidi ile önemli tüm fonksiyonlara hızlı bir şekilde ulaşabilir ve aynı zamanda ellerini direksiyondan ayırmalarına gerek kalmadan yoldaki trafiğe odaklanabilirler.

Çok fonksiyonlu tuşları, ergonomik bir şekilde iki kumanda adasına yerleştirilmiştir. Tüm kumanda tuşları fonksiyonlarına göre mantıksal bir şekilde gruplandırılmış olması sayesinde çok rahat bir şekilde ilgili baş parmağın hareket alanı içindedir. Elin direksiyon simidi üzerindeki yerini değiştirmeye gerek kalmadan her bir fonksiyona erişilebilir. Direksiyon simidinin hemen arkasına yerleştirilen dijital 12 inç göstergeyle birlikte sürücü önemli tüm bilgileri aynı anda görebilir ve kontrol edebilir.

Çeşitli ayar konumları, sürücü mahallinin sürücünün boyuna ve vücut yapısına göre uyarlanmasına olanak sağlar.

12 inç sürücü göstergesi

12 inç sürücü göstergesi ile odaklanmış sürüş keyfi

Bir bakış yeter: Tam dijital ve yüksek çözünürlüklü 12 inç sürücü göstergesi, sürücünün önemli tüm bilgileri zahmetsiz bir şekilde ve en kısa sürede almasına ve bundan dolayı hızlı bir şekilde tepki vermesine olanak sağlar. Bu da görsel olarak aşırı uyarılmayı ve yorulmayı önleyerek sürüş güvenliğini artırmaya yardımcı olur.

Renkli gösterge, kolay anlaşılan unsurlar ve çağdaş 3B görünümlerle hız, motor devir sayısı, navigasyon, ortam bilgileri ve yardım sistemlerinin mesajları hakkında bilgi verir, uyarıları ve bilgi mesajlarını gösterir. Takometre ve devir sayısı göstergesinin zıt yönde hareket eden ibrelerle yarım daire şeklinde ölçeklendirilmesi gibi akıllı ayrıntılar sayesinde tam daire şeklindeki veya aynı yönde hareket eden göstergelere göre göstergenin ortasında ek bilgiler için çok daha fazla yer kalır.

Pratik: Gösterge, çok fonksiyonlu direksiyon simidi veya (çok fonksiyonlu direksiyon simidi olmadığında) sol direksiyon rot kolu kullanılarak sezgisel ve konforlu bir şekilde açılabilir ve kişiye özel olarak ayarlanabilir: Ya durak göstergesi gibi önemli bilgilerin büyük bir şekilde gösterildiği tam ekran görünümünde veya ortada ana göstergenin ve yandan değişken göstergelerin yer aldığı ana ekran görünümünde.

7 inç ortam göstergesi

Sürüşü deneyim haline getiriyor: 7 inç ortam göstergesi bulunan yeni infotainment

Seyahatlerde alışılmışın dışında infotainment giderek daha önemli hale geliyor: Bu nedenle çağdaş MMC (MAN Media Coach) Advanced ortam sistemi, ses, video, iletişim ve navigasyon için sürücülere ve yolculara alışılmışın dışında bir infotainment deneyimi sunuyor. Bu çerçevede ön planda güvenlik yer aldığı için kullanıcı dostu ve fazla dikkat dağıtmayan kullanımıyla öne çıkıyor.

Sistem, sürücünün yan görüş alanında ortam fonksiyonlarını görsel olarak gösteren ayrı bir 7 inç ortam göstergesine sahip. Klasik bir kontrol paneli, çok fonksiyonlu direksiyon simidi, SmartSelect veya sesli komutlarla rahat bir şekilde kumanda ediliyor. Tüm ortamların açılarak görüntülenebildiği sürücü modu ve yalnızca sürücünün yolcuların seçimine sunduğu ilgili bilgileri yolculara gösteren yolcu modu arasında seçim yapılabiliyor.

Pratik: Göstergenin alt kenarındaki entegre bildirim merkezi gelen aramalar, radyo istasyonu ve trafik bilgileri gibi güncel bilgileri gösterir. Üst bölümde ise kontrol paneli veya SmartSelect üzerinden hızlı bir şekilde ulaşılabilen navigasyon hedefleri ve telefon kişileri gibi özel olarak tanımlanmış içerikleri hızlı seçme olanağı bulunur.

SmartSelect

Güvenli ve sezgisel kullanım: SmartSelect

Bir infotainment sistemi ancak kullanımı kadar iyi olabilir: SmartSelect ile sezgisel kullanım yenilikçi rahatlıkla buluşuyor. Standartları belirleyen kumanda ünitesi ile multimedya sisteminin kullanımı sarsıntılı sürüş durumlarında dahi çocuk oyuncağı haline geliyor. Ergonomik, hassas ve güvenli: Entegre dokunmatik yüzeye ve konforlu bir avuç içi desteğine sahip yenilikçi döner ayar düğmesi istenen girişlerin yapılabilmesini kolaylaştırıyor.

Otobüs sürücüleri SmarSelect ile ortam oynatımını kumanda ederken alıştıkları konumda kaldıkları ve gözlerini yoldan ayırmalarına gerek kalmadığı için dikkat dağınıklığı ve yanlışlıkla yön değiştirme çok daha az olur. Sistem otobüs turları sırasında karanlıkta bile kullanıma hazır: Çevresini saran aydınlatması sayesinde hemen bulunur; kısa bir bakış atmak yeterlidir.

Sürücüler, alttaki büyük gezinme düğmesi yardımıyla rahat bir şekilde ana menüyü açabilir. Küçük gezinme düğmesi, alt menüler arasında istenildiği gibi geçiş yapmaya ve münferit fonksiyonları seçmeye yarar. Parmakla dokunmatik yüzey üzerinde çizerek harfler ve rakamlar kolay bir şekilde girilebilir.

Birinci sınıfa yönelik tahrik ve teknoloji

Ekonomik verim ve konfor araç teknolojileri konusunda da ideal bir şekilde birbiriyle uyum içerisindedir: Tourliner aracınız motordan, şanzımana ve yürüyen aksam teknolojilerine ve büyüklük, ağırlık ve alan kapasitesi arasındaki ekonomik verim dengesine varıncaya kadar her ayrıntısında en iyi çözümlerle donatılmıştır.

MAN D26 Common-Rail motoru

Çevreyi koruyan kuvvet paketi

Güvenilir, tasarruflu, güçlü ve çevre dostu: Tourliner'ınızın motor bölmesi kapağının ardında tüm işi yeni MAN D26 Common Rail motor yapıyor. 382 kW (520 BG) güce sahip 6 silindirli sıralı motor, size muhteşem bir tüketim/performans oranı sağlar, sessiz ve gürültüsüz bir şekilde çalışır. Egzoz gazı geri beslemesi (AGR) ve Selective Catalytic Reduction SCRT filtresinin bir arada kullanılması zararlı madde emisyonlarının en üst düzeyde düşürülmesini sağlar. Böylece NEOPLAN Tourliner'ınız Euro 6 emisyon standardının gereklerini sağlar. Aynı zamanda tahrik sistemi oldukça düşük bir yakıt tüketimine ulaşarak size seyahatler sırasında mükemmel ekonomik verim sunar.

MAN TipMatic® Coach

Sessiz sürüş sağlayan teknoloji

Konforlu bir şekilde yolda süzülür. Yolcularınıza her türlü yolda rahat bir seyahat deneyimi sunun: Tourliner'ınızda bulunan yeni nesil MAN TipMatic® Coach yokuşta inişli ve virajlı yollarda kalkıştan sıkışık trafikte destek olmaya kadar her türlü sürüş koşulunda en iyi vites değiştirme stratejisini sunar. Akıllı şanzıman teknolojisi sürüş konforunu büyük oranda artırır. Ayrıca daha fazla sürüş güvenliği ve daha düşük yakıt tüketimi avantajlarından yararlanırsınız.

Teknik veriler

  Tourliner Tourliner C (2 aks) Tourliner C (3 aks) Tourliner L
Motor donanımı MAN D2676 LOH, R6 dik, Euro 6
Silindir hacmi 12.419 cm3 12.419 cm3 12.419 cm3 12.419 cm3
Güç 324 kW (440 BG), 2.250 Nm 324 kW (440 BG), 2.250 Nm 353 kW (480 BG), 2.450 Nm 353 kW (480 BG), 2.450 Nm
  MAN D2676 LOH, R6 dik, Euro 6
Silindir hacmi 12.419 cm3 12.419 cm3 12.419 cm3 12.419 cm3
Güç 353 kW (480 BG), 2.450 Nm 353 kW (480 BG), 2.450 Nm 382 kW (520 BG), 2.650 Nm 382 kW (520 BG), 2.650 Nm
Şanzıman MAN TipMatic®, otomatikleştirilmiş 12 vitesli düz şanzıman, MAN EasyStart fonksiyonlu MAN TipMatic®, otomatikleştirilmiş 12 vitesli düz şanzıman, MAN EasyStart fonksiyonlu MAN TipMatic®, otomatikleştirilmiş 12 vitesli düz şanzıman, MAN EasyStart fonksiyonlu MAN TipMatic®, otomatikleştirilmiş 12 vitesli düz şanzıman, MAN EasyStart fonksiyonlu
  6 vitesli otomatik şanzıman 6 vitesli otomatik şanzıman 6 vitesli otomatik şanzıman (sadece 480 PS için) 6 vitesli otomatik şanzıman (sadece 480 PS için)
Yürüyen aksam
Ön aks Bağımsız süspansiyonlu ve stabilizatörlü çok bağlantılı aks Bağımsız süspansiyonlu ve stabilizatörlü çok bağlantılı aks Bağımsız süspansiyonlu ve stabilizatörlü çok bağlantılı aks Bağımsız süspansiyonlu ve stabilizatörlü çok bağlantılı aks
Arka aks Dört aks kılavuz bağlantılı MAN Hipoid aksı Dört aks kılavuz bağlantılı MAN Hipoid aksı Dört aks kılavuz bağlantılı MAN Hipoid aksı Dört aks kılavuz bağlantılı MAN Hipoid aksı
Arka ilave aks - - Boyuna kontrol kollu ve süspansiyon çatallı sabit aks Boyuna kontrol kollu ve süspansiyon çatallı sabit aks
Bagaj alanı hacmi 12 m3'e kadar 13 m3'e kadar 12 m3'e kadar 13 m3'e kadar
Koltuk 53 taneye kadar 59 taneye kadar 57 taneye kadar 63 taneye kadar
Boyutlar
Uzunluk 12.113 mm 13.103 mm 13.373 mm 13.913 mm
Genişlik 2.550 mm 2.550 mm 2.550 mm 2.550 mm
Klima sistemi dahil yükseklik 3.870 mm 3.870 mm 3.870 mm 3.870 mm
Dönme yarıçapı 21.020 mm 24.498 mm 21.020 mm 22.318 mm
Aks mesafesi 6.060 mm 7.050 mm 6.060 mm 6.600 mm
Orta kapı ayakta durma yüksekliği 2.000 mm 2.000 mm 2.000 mm 2.000 mm
Orta kapı yüksekliği 1.494 mm 1.494 mm 1.494 mm 1.494 mm

Yardım sistemleri sayesinde emniyetli ve verimli bir şekilde birinci sınıf seyahat

Yolcularınız Tourliner'da hem konforlu hem de emniyetli seyahat ederler. Yüksek performanslı, akıllı sistemler otomatikleştirilmiş güvenlik ve sürücünün en iyi şekilde desteklenmesini sağlar. Ayrıca özellikle de böylece yakıt ve bakım maliyetlerinden tasarruf sağlarsınız.


Başka sorunuz var mı? Sizin için varız!