Acil fren destek sistemi ve acil fren flaşörleri: Emergency Brake (EB)

Yeni jenerasyon Acil Fren Asistanı EBA (Emergency Brake Assist) NEOPLAN araçlarını daha da güvenli hale getiriyor ve trafikteki kaza tehlikesini belirgin ölçüde azaltıyor. Yeni geliştirme, araç önündeki radar sensörünün ve ön camdaki kameranın bilgilerini kombine ediyor. Sensör füzyonu sayesinde tehlike durumları daha hızlı ve daha büyük bir güvenlikle algılanabiliyor ve ciddi durumlarda erkenden bir acil fren yapılabiliyor.

Acil frenlemelerde ayrıca fren farlarına ek olarak Acil Fren Sinyali ESS (Emergency Stopping Signal) aktif hale getiriliyor; bu yanıp sönen uyarı sinyalleri acil durumu yüksek yanıp sönme frekansıyla trafik katılımcılarına bildiriyor ve böylelikle bir arkadan çarpma kazası tehlikesini azaltıyor.

Kasım 2015'ten itibaren yeni araçlar için zorunlu donanım haline gelecek olan sensör füzyonlu acil fren asistanı, tüm NEOPLAN araçlarının seri donanımı arasında yer alır. Bu teknoloji, Kasım 2018'den itibaren geçerli olacak olan ağırlaştırılmış AB koşullarını daha şimdiden fazlasıyla yerine getirmektedir. Dolayısıyla NEOPLAN müşterileri daha henüz bugünden geleceği emniyette ve değeri kalıcı bir sistemden yararlanıyorlar.


Emniyet sistemleri ve yardımcı sistemler