Skyliner Express

Skyliner Express

İki katlı birinci sınıf otobüsle hızlı ve güvenli bir şekilde bir şehirden diğerine

  • Küçük ve orta büyüklükteki şehirleri ekonomik, konforlu ve doğrudan birbirine bağlayabilirsiniz
  • 96 kişiye kadar yolcu artı 11 m3 bagaj kapasitesine sahip iki katlı otobüsten tam olarak yararlanabilirsiniz
  • İki tekerlekli sandalye yeri de dahil olmak üzere engelsiz hızlı otobüs hatları sunabilirsiniz

Broşürü indir

Çağdaş seyahatler için birinci sınıf hızlı otobüsünüz

Kamusal toplu taşıma, şehirlerin ve beldelerin yoğun nüfuslu bölgelerinde seyahat imkanı ve yaşam kalitesi sağlar. Skyliner Express bunun için idealdir:
Ağdaki boşlukları ihtiyaca uygun, hızlı bir şekilde ve trafik alt yapısına büyük yatırımlar gerektirmeden kapatır. Hat işletmecisi olarak birinci sınıf bu ekspres otobüsle yolcularınıza yalnızca hızlı değil, aynı zamanda konforlu seyahat olanakları sunabilir ve en üst düzeyde ekonomik verim sunacağına güvenebilirsiniz.

100 km/h ruhsatlı ve 510 PS motor gücüne sahip iki katlı bu hızlı otobüsümüzde bir turda 96 kişiye kadar yolcu ve 11 m3 bagaj taşıyabilirsiniz. Skyliner Express bunun yanında mükemmel tasarımı, tüketim ve bakım maliyetlerinde sağladığı yüksek tasarruflarla göz doldurur. İyi düşünülmüş, kaliteli ve sağlam iç donanımı en üst düzeyde konfor sunar. Katlanır rampası sayesinde Skyliner Express tekerlekli sandalye kullanıcıları için engelsizdir.

Direkt hat taşımacılığında geniş alan ve konfor

Skyliner Express, hat taşımacılığı için size ideal donanımı sunar: Dayanıklı koltuklardan, tutunma çubuklarına ve inecek düğmelerinden yolcu akışının çok verimli olmasını sağlayan yenilikçi konseptlere varıncaya kadar. Express modeliyle Skyliner on taneye kadar ilave koltuk sunuyor. Donanım seçeneklerinin çeşitliliği sayesinde Skyliner Express'inizi tamamen ihtiyaçlarınız ve isteklerinize göre kolay ve size özel bir şekilde tasarlayabilirsiniz.

Çok bagaj için büyük alan

Çok bagaj için büyük alan

Skyliner Express'le giderken yolcularınız bagajlarını yerleştirme konusunda dahi en iyi konforun tadını çıkarır: Birinci sınıf ekspres otobüsümüzde 11 m³'e varan saklama alanı sunmaktayız. Böylece Skyliner Express iki katlı otobüs sınıfının tamamında en büyük bagaj bölümüne sahiptir.

Otobüsü yükleme ve boşaltmayı dahi çok kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz: 89 derecelik bir açılma açısıyla bagaj bölmesi kapakları 2,24 metreye varan bir yüksekliğe kadar açılabiliyor. İlave olarak bagaj bölümü kapısındaki özel menteşeler geçişin üst boşluğunu artırır.

Çok yolcu için büyük alan

Çok yolcu için büyük alan

Skyliner Express'in alan dağılımı, özel olarak direkt hat taşımacılığında ekonomik verim ve konfora göre tasarlanmıştır: 91 oturan ve 5 ayakta yolcu yeri ile Skyliner seyahat otobüsü modelimize kıyasla size çok daha yüksek bir yolcu kapasitesi sunar.

Skyliner Express ile bir şehirden diğerine engelsiz ulaşım sağlayabilirsiniz. Çünkü alt bölümde iki taneye kadar tekerlekli sandalye yeri bulunur. Manüel katlanır rampa sayesinde ise tekerlekli sandalye kullanıcıları sorunsuz bir şekilde araca binebilir.

Yenilikçi merdiven çözümü

Yenilikçi merdiven çözümü

Yolcu akışına yönelik yeni konsept çözümümüzden yararlanın: Ön merdivenin sürüş yönünde sağ tarafa yerleştirildiği donanım varyantı. Merdivenin hemen ön girişin yanında olması sayesinde yolcularınız en kısa ve rahat mesafeyle doğrudan üst kata ulaşabilir. Bu da iniş ve biniş sırasındaki bekleme sürelerini kısaltır. Bu nedenle yeni merdiven çözümümüz ekspres otobüs ve direkt hat taşımacılığında kullanım için idealdir.

Sürücü için de yararlı: Artık koltuğunun ayar aralığı 70 mm daha büyük ve ilave raflara sahip. Tüm elektrikli bileşenlerin merkezi bir şekilde sürücü koltuğu arkasında sol tarafa yerleştirilmesi sayesinde ayrıca Skyliner aracınız daha bakım dostu bir hale geliyor.

Birinci sınıf seviyesinde performans ve teknoloji

Güvenilirlik ve ekonomik verim şehir hatlarında olmazsa olmaz unsurlardır. Bu nedenle motordan, şanzımana ve sönümleme teknolojisinden büyüklüğün, ağırlığın ve alan miktarının en iyi hale getirilmesine varıncaya kadar Skyliner Express'i sadece en iyi ve en verimli teknoloji ve donanım geliştirme çözümleriyle donattık.

Çevreyi koruyan kuvvet paketi

Güvenilir, tasarruflu, güçlü ve çevre dostu: Skyliner Express'inizin motor bölmesi kapağının ardında tüm işi yeni MAN D26 Common Rail motor yapıyor. 375 kW (510 BG) güce sahip 6 silindirli sıralı motor, size muhteşem bir tüketim/performans oranı sağlar, sessiz ve gürültüsüz bir şekilde çalışır. Egzoz gazı geri beslemesi (AGR) ve Selective Catalytic Reduction SCRT filtresinin bir arada kullanılması zararlı madde emisyonlarının en üst düzeyde düşürülmesini sağlar. Böylece NEOPLAN Skyliner Express'iniz Euro 6 emisyon standardının gereklerini sağlar. Aynı zamanda tahrik sistemi oldukça düşük bir yakıt tüketimine ulaşarak size mükemmel ekonomik verim sunar.

Sessiz sürüş sağlayan teknoloji

Konforlu bir şekilde yolda süzülür. Yolcularınıza her türlü yolda rahat bir seyahat deneyimi sunun: Skyliner' Express'inizde bulunan yeni nesil MAN TipMatic® Coach yokuşta inişli ve virajlı yollarda kalkıştan sıkışık trafikte destek olmaya kadar her türlü sürüş koşulunda en iyi vites değiştirme stratejisini sunar. Akıllı şanzıman teknolojisi sürüş konforunu büyük oranda artırır. Ayrıca daha fazla sürüş güvenliği ve daha düşük yakıt tüketimi avantajlarından yararlanırsınız.

Elektronik kumandalı, aktif CDS (Comfort Drive Suspension) yürüyen aksam yalnızca sürüş konforunu artırmakla kalmaz aynı zamanda sürüş güvenliğini de artırır. Elektronik kumandalı amortisörler değişen yük ve sürüş durumlarına yıldırım hızıyla karşılık verir ve mili saniyeler içinde sönümleme sertliğini ve yoğunluğunu yeni koşullara göre uyarlar. Böylece araç virajlarda ve tam yük altında daima güvenli bir şekilde rotasını korur.

Teknik veriler

Motor donanımı MAN D2676 LOH, R6 dik, Euro 6
Silindir hacmi 12.419 cm3
Güç 375 kW (510 BG), 2.600 Nm
Şanzıman MAN TipMatic®, otomatikleştirilmiş 12 vitesli düz şanzıman, MAN EasyStart fonksiyonlu
Yürüyen aksam  
Ön aks Bağımsız süspansiyonlu ve stabilizatörlü çok bağlantılı aks
Arka aks Dört aks kılavuz bağlantılı MAN Hipoid aksı
Arka ilave aks EHLA (Elektro-hidrolik direksiyon sistemi)
Bagaj alanı hacmi 11 m3'e kadar
Koltuk 91 kişiye kadar oturan ve 5 kişiye kadar ayakta yolcu, 2 taneye kadar tekerlekli sandalye yeri
Boyutlar  
Uzunluk 14.000 mm
Genişlik 2.550 mm
Klima sistemi dahil yükseklik 4.000 mm
Dönme yarıçapı 23.316 mm
Aks mesafesi 6.700 mm / 1.470 mm
Üst kat orta kapı ayakta durma yüksekliği 1.680 mm
Alt bölüm kat orta kapı ayakta durma yüksekliği 1.840 mm

Size yönelik servislerimiz ve bilgilerimiz

NEOPLAN Skyliner

NEOPLAN Skyliner - bir otobüste iki dünya

İki katlı lüks seyahat otobüsümüz yeni standartlar getiriyor: Yolculara ve sürücülere iki katla nihai konfor sunuyor. Ekonomik verim konusuna rekorlar kırıyor.

NEOPLAN Individual

NEOPLAN Individual

Yolcularınıza daha fazlasını sunun: NEOPLAN Individual ile birinci sınıf seyahat otobüsünüzün iç mimarı kendiniz olabilirsiniz. Özel donanım paketlerimizin ve münhasır donanım seçeneklerimizin çeşitliliğini keşfedin.

MAN Servisleri

MAN Servisleri

Birinci sınıf NEOPLAN otobüslerle her açıdan güvenli ve ekonomik bir şekilde sürüş yaparsınız. Bunu iddia ediyor ve söz veriyoruz. Bu nedenle bakımdan, finansmana ve sürücü eğitimlerine varana kadar servislerimiz size bütün konularda destek sağlar.


Başka sorunuz var mı? Sizin için varız!